| CiocolataCuAlune a întrebat:

De ce atunci cand noi gresim, vrem sa fim iertati imediat, dar atunci cand altcineva de langa noi greseste, il iertam foarte greu?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că suntem oameni.

| miradoniz a răspuns:

hee hee ne este imposibil sa iertam întradevăr,fără sa avem dragoste în suflethee hee "Dragostea iartă totul"hee hee toata lumea crede ca știe sa iubească,dar iertarea este ca o"piatra de încercare"-când vedem ce greu ne este,undeva apare ideea ca poate, suntem departe de a iubi cu adevărat; dar asta este extrem de greu de acceptat, pentru ca implica un teribil eșec personal.

| enverhoxha a răspuns:

Vrei să-ţi fie ţie bine, nu celorlalţi.

| z0z0x a răspuns:

Eu zic pentru ca nu suntem constienti cat de grava e situatia pe care am cauzat-o. Iar atunci cand iertam foarte greu pentru ca am realizat, si depinde de cat de grava e situatiewinking