| anonim_4396 a întrebat:

De ce exista femeile si barbatii? Adica de ce nu e un singur sex?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
28 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca nu am putea sa avem copii, deci specia umana ar murii!
Este nevoie de 2 sexe diferite pentru a se unii si a face copilasi!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

La cat a gandit cel ce a pus intrebarea, te va intreba de ce nu puteai face copii barbatii intre ei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Este o intrebare teoretica, Mare Sfant Inteligent

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

E o intrebare mai sf, sa zicem ca am avea niste aparate speciale pentru a face copii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si cine le-ar crea? Geniule.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa zicem ca ne-am baga copilasii din penis in niste masinarii, si asa ne-am creea
Multumit?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cine ar face masinariile?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imposibil, pentru ca existenta doar a unui singur gen, nu poate suplimenta producerea de ovule si spermatozoizi ca sa fie creat un copil. Indiferent ca ar exista aparate speciale, tot este nevoie de un ovul si un spermatozoid, pe care doar 2 genuri opuse le pot creea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gicu de la Targoviste

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Un raspuns pe masura nivelului tau de inteligenta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta e, prostii ca mine n-au ce sa faca, sunt prosti

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atat de trist, dar atat de adevarat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O vorba inteleapta spuna de un prost

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

11 ani

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi mai pierd timpul ca n-am cu cine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am 11 ani, de ce ma jignesti?

| doctorandus a răspuns:

Din motive evolutionare: doua sexe care-si combina ADN-ul au un avantaj evolutionar fata de copierea aceluiasi ADN la toti urmasii.

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca altfel reproducerea ar fi asexuata si lipsa diversitatii e daunatoare vietii. devil Si monogamia e daunatoare vietii, apăi clonarea.

| vocea a răspuns:

Pe plan religios datorita ca adam se plicisea singur iar pe plan evolutionist pentru reproducere

| minrest a răspuns (pentru vocea):

Nu avea de ce sa se plictiseasca, si nici cum sa fie singur. Cu o zi inainte fusese creata pisica.

| August99 a răspuns:

Ca sa fie mai interesanta lumea

| GreenVoid a răspuns:

De ce? Esti misogin?laughingPentru procreare daca crezi in creatie.Sa populam pamantul.Sau companie gen.In Biblia scrie ca D-zeu a creat.o pe Eva pentru Adam ca se simtea singur. Daca crezi in bing bang probabil din greseala sau ceva de genu.

| anonim_4396 explică (pentru GreenVoid):

Misogin, poate

| GreenVoid a răspuns (pentru anonim_4396):

Nasol.

| KiszMy a răspuns:

Din cauză că un sex moare fără celălalt, și astfel și specia se stinge.

| Louys a răspuns:

Pai am doua explicatii ce nu sunt neaparat raspunsul corect:
1.Pentru sentimente, exemplu dragostea.
2.Pentru perpetuare speciei si reproducere.

Apropo unele vietati sunt hermafrodite happy
Funda?

| Mefi a răspuns:

Dumnezeu a creat prima data omul si dupa femeia si cand a vazut ce a facut a creat alcoolul laughing

Nu stiu poate pentru ca asa a trebuit sa fie, si daca ar fi un singur sex si chiar daca ar exista aparate care sa ne poata da viata copiilor nu ai mai simti iubirea fireasca dintre un barbat si o femeie