| Jay1 a întrebat:

De ce există populaţie doar pe Terra?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ehe, dacă am ști sigur, multe s-ar schimba!

66 răspunsuri:
| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Jay1):

Nu e vorba de credinta,
in galaxia noastra sunt miliarde de stele ca soarele care au planete,
si in univers sunt miliarde de galaxii,
deci miliarde de miliarde de stele care au planete ce orbiteaza in jurul lor
deci foarte logic ca exista forme de viata

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Jay1):

Sigur exista dar nu in sistemul nostru solar si specia noastra in raport cu vechimea galaxiei noastre este foarte slab evoluata

| smecher777 a răspuns (pentru Jay1):

Dacă ai rachetă, da!

| Jay1 explică (pentru LasleaIoan1972):

Da corect, poate fi o posibilitate.

| relian a răspuns (pentru Jay1):

Asa si tu intrebi daca mai exista oameni si altundeva in afara de pamant? Naspa,din cate stie toata lumea,altundeva nu mai exista oameni,daca despre oameni ai intrebat. Daca intrebai de viata,aia era altceva,dar oameni sigur nu mai exista altundeva,daca ar fi existat sigur am fi stiut,ca de aici ar fi plecat nu? Oameni sunt fiinte vii care populeaa planeta pamant,deci oameni altundeva nu poate exista,chiar daca ar fi ceva fiinte inteligente altundeva si stiu si eu ar arata ceva semanatori cu noi aia nu s-ar numi oameni laughing zic eu.

Deci nu doara ca nu stie nimeni daca mai exista viata pe undeva,oameni nici vorba laughing poate asa doara teoretic vorbind,dar sigur nu exista.
Oamenii de pe aceasta planeta, daca este sa face SF, sa admitem ca am venit aici de altundeva, sau oameni de altundeva, sau ratacit, au ajuns pe aceasta planeta si au ramas aici.In cazul asta am putea spune ca ar mai exista oameni si altundeva.Dar sigur nu stie nimeni.

Alta poveste ar fi ca oamenii de pe planeta asta sa fi plecat candva, stiu si eu au plecat asa din diverse motive in spatiu si or fi gasit o alta planeta locuibila, in cazul asta iar putem spune ca ar mai fi om si altundeva.
Dar cum toate astea sunt povesti, intrebarea ta nu cred ca ar merita vreun raspuns.De aia nici nu am raspuns, nu ai ce raspuns sa dai la o astfel de intrebare, la care si un plod de 2 ani stie raspunsul deja. E bun asa?

| Jay1 explică (pentru relian):

Bine aşa e corect.