| troleibuz a întrebat:

De ce folosesc crestinii tehnologia? Nu este o ironie?

19 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, este o aburditate ce ai zis laughing, desi stiu la ce faci referire, dar stii si tu ca este absurd.

| troleibuz explică (pentru DoarBogdan):

De ce? Ar trebui sa fie capabili sa se rupa de material. Mai ales de materialul satanic creat de un homosexual. Daca Dumnezeu le ofera atatea resurse mentale. Forta. Si ce mai zic ei. De ce nu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru troleibuz):

laughing)))))))
Am scris un text mai lung dar dupa l-am sters, am zis ca nu are rost. Asa ca am rescris ce scriu acum.

Dumnezeu prin existenta si evolutie, le-a dat acele lucruri. Ca tehnologia si tot ce va fi de acum incolo. Asta este singurul algoritm posibil de la inceputurile existentei.

Sa zici ca toti crestinii gandesc asa este absurd. Este ca si cand ai zice ca painea este desert pentru ca este facuta in mare parte din ingrediente la fel ca o clatita tongue

| doctorandus a răspuns (pentru troleibuz):

Sa stii ca ateii nu detin monopolul rationalitatii. Nu toti crestinii sunt prosti sau tampiti.

| troleibuz explică (pentru doctorandus):

Asta stiu. Dar sunt multi care stau aici doar ca sa critice stiinta, tehnologia, toate cele. De pe un device.

| Frank51 a răspuns:

Cred ca doar crestinii au dezvoltat tehnologia la nivelul la care este, ateii probabil erau prea ocupati cu contrazisul.

| CostinAlamariu a răspuns:

De ce ar fi o ironie? Unde scrie ca tehnologia e ceva rau dpdv crestinesc?

| PainTech a răspuns:

Pana și o piatra legată cu sfoara de un bat e tehnologie. Una primitivă, dar tot e tehnologie.

Nu prea poți să trăiești fără un anumit grad de tehnologie, mai ales în era noastră...

| troleibuz explică (pentru PainTech):

Vorbim de computere conectate la internet.

| PainTech a răspuns (pentru troleibuz):

De ce nu ar folosi?
Nu amintesc sa scrie undeva in biblie că nu ai voie sa folosești internetul.

| Werrich a răspuns:

List of Christians in science and technology.
Https://en.m.wikipedia.org/......technology

| StrongHeart a răspuns:

De ce ar fi o ironie?

| zilog a răspuns:

Dar tu de ce folosști focul!? roata

ce au creștinii nu au si ei două bile în pantaloni!?
sau ce ai cu noi!?

uite eu am un hobby să fiu po©ăit în weekend
intr-un weekend sunt baptist, in alt weeknedn sunt penticostal in alt weekend sunt crestin dupa evanghelie in alt weenend sut orotodox, in alt weekend sunt atventist si apoi o iau de la capat pentru că îi urăsc pe mormoni si ații care au luat-o razna ău de tot

as de ce nu aș folosi eu telefonul mobil?
crezi ca daca ISUS HRISTOS AR FI AVUT MOTOCICLETA MAI MERGEA CALARE PE UN MAGARUȘ CIORDIT!?

ar fi spus mergeți în sat vedeți că la cârciuma in față la Rookotecă există o motocicletă mișto harley devinson legata
dezlegati-o
si daca va intreba cineva de ce o ciorditi
sa ii spuneti ca ii trebuie sefului nostru

| troleibuz explică (pentru zilog):

Focul si roata au fost inventate de crestini? Daca ala e hobby-ul tau, ai prea mult timp liber. Iti sugerez sa te angajezi. Sau sa iti gasesti o femeie.

| Nilsson a răspuns:

Din același motiv pentru care ateii frecventează școlile și universitățile (care au apărut în jurul centrelor religioase).

| troleibuz explică (pentru Nilsson):

Scolile ar fi aparut oricum la un moment dat. Si pe zi ce trece se dovedeste ca sunt inutile.

| TristanTzara a răspuns:

Perfect de acord, tehnologia creată de un homosexul nu ar trebui folosită de creștini, la fel cum ateii nu folosesc logica în mare inovată și dezvoltată de călugări catolici. Kekw

| PsyhoChild a răspuns:

Acum trebuia sa avem tari pe ape si masini plutitoare daca nu ardeau crestinii pe rug pe oricine incerca sa avanseze stiinta sute de ani

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Categoric nu este o ironie,până și anumiți pastori folosesc tehnologia, în scopuri bune normal, la fel și creștini pot folosi tehnologia, până și pocăiți cu adevărat folosesc tehnologia, că doar nu e păcat să folosești tehnologia, însă depinde în ce scopuri folosești tehnologia și cât timp o folosești