| Foaredecolt a întrebat:

De ce in Italia sunt multe cutremure de pamant? Vreau cat mai repede raspunsul.Preferabil pana in 25.02. 2013 la ora 10.00

Răspuns Câştigător
| andrei a răspuns:

Pentru ca placa pe care este Africa intra sub cea Euroasiatica. Italia e in prima linie. De fiecare date cand cele doua placi se misca pac si unu, doua cutremure.

6 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Poate Vezuviul are vreo legatura(nu stiu sigur, nu ma injurati).

| Foaredecolt explică (pentru dragos9234):

Da,intr-adevar are vreo legatura pentru ca este un vulcan activ si deacea.Vezuviu si Etna sunt singurii vulcani activi din Europa.Cred.happy

| HueyFreeman a răspuns:

Pentru ca nu exista cutremure de aer.

| mariukka a răspuns:

Pentru ca sint vulcane acolo

| Zεflεmitoarεa a răspuns:

laughing Bagi şi termen, mă?