| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea comediantilor sunt triști/depresivi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai tu cunostiintele necesare in psihiatrie incat sa-ti dai seama de starea unui om? Nu cunosc nici-un comediant care sa fie trist sau depresiv. Poate ai tu invidie pe toti si daca nu ajungi la faima lor ii numesti tristi si depresivi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Artistii vad lumea dintr-o alta perspectiva, sunt la un alt nivel de constiinta! tu ai o definitie pentru ''tristete'' in functie de experienta ta de viata. ei o simt complet diferit. sunt dezamagiti de nonsens si ''sfasiati'' de efemeritatea vietii.

| Alexandrionelu a răspuns:

Nu știu dacă sunt tristi/depresivi, sau pur și simplu nu mai au chef sa fie glumeți și în afara orelor lor de munca, pentru ca umorul este meseria lor și o privesc ca pe un job și atât.
Am un amic, care este șofer profesionist. Ori de câte ori mergem undeva mai departe, ma roagă sa conduc eu, deși el este un șofer mai bun ca mine. Pur și simplu este sătul de condus, presupun ca ceva asemănător se întâmplă și cu majoritatea comedianților.