| XxXxAlessiaXxX a întrebat:

De ce mariile genii traiesc putin ex:Mihai Eminescu -marele poet al romaniei, Alexandru Sergheevici Puskin-marele poet al rusiei.Si cei care au omorat atatea mii de oameni nevinovatii ex :Hitler, Stalin.Au trait atat de mult si nu au fost pedepsiti pentrul raul facut?

19 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

N-au stiut ca dragostea si ura este una si acelasi sentiment.Deceptia a fost insuportabila.

| CoquineNoire a răspuns:

Deci tu ai pus doua categorii...marile genii si cei care au omorat atatea mii de oameni.
astia rai daca nu au scris poezii nu au fost genii sau cum?
geniul nu inseamna un om bun neaparat, si mai marii genii au fost dusi cu pluta, dupa ale caror vorbe s-au luat astia usor influentabili.

| shadovv a răspuns:

Einstein a trait 76 de ani, Faraday la fel, Platon 80.

Nu mai generaliza.

| Woodenpints91 a răspuns:

Asta mă îngrijorează. Eu speram să apuc 40...

| sabin89 a răspuns:

Nu e o regula. Goethe si Hugo (genii) au trait fiecare cate 83 de ani. Alex. cel Mare (a omorat sute de mii de oameni) a trait numai 32 de ani. Care cum se nimereste. Cat priveste chestia cu pedepsitu', iar asa, care cum se nimereste. Alex. cel Mare nu a fost pedepsit. Caesar, putin mai tarziu, da (asasinat). Ceausescu a fost pedepsit cu moartea. Omologii lui din tarile Lagarului au trait bine-mersi.

| Romanian a răspuns:

Mihai Eminescu a fost otravit cu mercur, fiindca a atacat anumite organizatii si oameni din Romania, spunand publicului adevarul despre anumite lucruri menite sa dauneze Romaniei si romanilor.Aceea nu a fost moarte naturala, a fost martiriu.Nu exista nici o regula cu moartea si cat de mult bine sau rau faci.Sa luam exemplul tau cu Hitler si Stalin. Daca Hitler ar fi castigat razboiul, Stalin ar fi murit inaintea lui, si in '89 faceam revolutie impotriva nazismului. Dar a fost invers.

| Scuturici a răspuns (pentru Romanian):

Pana la partea cu Hitler le-am spus-o si eu colegilor, dar au inceput sa rada de mine. La fel si profesoara. Mda...Nu cred ca te va crede multa lume. Vor spune ca a murit de sifilis happy

| Romanian a răspuns (pentru Scuturici):

Vezi cum actioneaza sistemul impotriva adevarului.Nu toti au acces la adevar si nici nu-l cauta, iar cand adevvarul ii ajunge pe ei, sunt prea orbi sa-l vada, prea surzi sa-l auda, si prea otraviti intelectual ca sa-l inteleaga.Si asa am definit cetateanul perfect pentru sistem.Amin,si Domnu' sa aiba mila de noi!

| Scuturici a răspuns (pentru Romanian):

Cam asa vad eu apocalipsa. Un sfarsit prea tragic pentru oamenii incapabili sa actioneze. Vom ajunge niste robotei ca in filmewinking

| Romanian a răspuns (pentru Scuturici):

Mai intai vor reduce populatia planetei pana la 100-500 milioane de oameni, prin stiinta numita eugenie. Poti sa te documentezi, daca vrei.Mai apoi sa ne ingrijoram noi de controlul absolut asupra noastra.Nu ca nu a inceput deja.

| Parker a răspuns:

Coincidenta frate. eu am de gand sa traiesc mult.

| Natashha a răspuns:

Stii, exista un proverb popular mai demult:"cine stie multe moare repede". Poate cauza asta e, nu stiu.Hitler s-a sinucis si nu era chiar asa mare geniu:stia cum sa manipuleze. cat despre Puskin, ar intervenii vodka.presupun ca i s-a urcat alool-ul in creieri.

| XxXxAlessiaXxX explică (pentru Natashha):

Puskin a fost ucis. A fost provocat la duel de prietenul lui si a fost omorat. Dar Tarul a comandat treaba asta pentru nste poezii de a lui revolutionare.Nu incerca sa ma contrazici sunt rusoaica si invat si intr'o scoala de rusii.Stau in cartieru unde se afla comunitatea rusilor si invat si in scoala Alexandru Sergheevici Puskin.Am ca materie materna rusa si am vorbit mult despre Puskin. Ii stiu toata istoriawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sifilis.

| NeneaGogu a răspuns:

Din cauza bauturii

| AleXzpm a răspuns:

Nu exista bine sau rau, depinde fiecare cum vede lucrurile! si nici echilibru in sensul ca daca ajuti un prost peste 2 zile o sa primesti un mar, mai multe sanse ai sa iti ei un pumn.Concluzie: Nu conteaza ce faci nu exista o forta superioara care sa te judece! in afara de alti oamnei.

| gago a răspuns:

Nu este adevaraT..cum vine randu..asta este Ion Creanga cand eram mic numa-i cu el citeam. mi-a placut mult imi imaginam ..in fine. oricum a trait ion creanga mult..pana la batranete.happy

sa traiesti si tu.

| ionut1980 a răspuns (pentru gago):

Pentru tine 52 de ani inseamna batranete?

| Milea_Adrian_1966 a răspuns:

Cu cat timpul de expunere este mai mic cu atat interesul este mai mare... iar cei din categoria a doua....pai nu ne sta in firea noastra sa ducem ceva pana la capat?