| blondissima a întrebat:

De ce multi in ziua de azi, confunda libertatea cu independenta?

Răspuns Câştigător
| Hăgiul a răspuns:

Libertatea este un concept mult prea abstract, complex asa ca unii se bucura, crezand ca-l inteleg, cu independenta.
Din pacate, independenta mai mult ingradeste...

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ptr ca gindesc liber iar confuzia nu vine decit din partea celor care nu sint in stare de asa ceva.

| blondissima explică:

Nicule,parca ieri mi-ai raspuns prima data, ai invatat tu asa de repede ca-mi plac?

| Dmesss a răspuns:

Eu zic ca sunt destul de corect "confundate".

| MenInShadow a răspuns:

Sa fiu sincer, nu am nici cea mai mica idee de ce este una si de ce este altabig grin
Eu stiu ca sunt liber atunci cand am un ideal in viata, si pot face orice vreau atata timp cat vreau cu adevarat sa imi implinesc visul, asta e libertatea care nimeni niciodata nu ti-o poate lua, indiferent cum ar incerca.

| cosmin2344 a răspuns:

Sunt cazuri si cazuri in care circumstantele de cauza induc oamenii spre o judecata gresita, a fi liber intr-o imensitate de oameni nu inseamna deloc cu a fi independent de-o lume intreaga.sunt fantomatici oamenii, inexistenti chiar, cei ce-au reusit sa traiasca independent de.indiferent cum, toti suntem produsii unei ecuatii, si nu stiu cum ne-am putea pierde pe drum fara sa se sesizeze lipsa noastra.nu confunda independenta traiului, cu independenta existentei tale

| yonutz1 a răspuns:

De fraieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

despre ce fel de libertate este vorba? ti-am pus aceasta intrebarea deoarece independenta este posibilitatea oamenilor se a actiona dupa bunul plac iar libertatea este indepententa omului de a judeca corect si a nu depinde sau a nu fi constrans de nimeni, asta asahappy, ca si tie iti plac raspunsurile intortocheate devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prosti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf doamne, din egoism si putina lipsa de judecata; de gindire. Poti ff bine sa fii liber fara a fi independent si invers.Numai bine.