| anonim_4396 a întrebat:

De ce musulmanii trateaza femeile ca pe niste fiinte inferioare? Probabil stiti cate se intampla in Pakistan, Afghanistan, Irak, in unele parti din India (musulmani-indieni). Femei torturate de sotii lor, batute... Si de ce un arab se poate casatori cu mai multe femei? Adica, de ce ii trebuie atatea gauri? Ce inseamna pentru ei casatoria, atunci?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Simplu: misoginismul dus la extrem, transmis din generație în generație, încurajat de religie.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Apropo de întrebarea ta și de multe altele, http://www.tpu.ro/......-o-femeie/

| harciog a răspuns:

Mi se pare corect. Daca sint mult mai multe femei e clar.Si apoi atitea probleme, menstruatie, abstinenta prenatala, postnatala, cind mai freaca si bietul om ceva? Etee ma, femeile cilivizate vor exclusivitate dar nu se mai gindesc si la problemele noastre.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Asa zice Sharia.Se stipuleaza intr-un verset,ceva de genul:

"Munceste pamantul tau,iubeste femeile tale,caci femeile sunt ca pamantul,sunt ale tale,roabele tale,stapaneste-le si fa-le sa dea roade. Femeia este pamantul tau."

Verset ce s-a degradat,cu timpul, pana cand barbatii musulmani au ajuns sa trateze femeia mult mai rau decat pamantul, ingradindu-i orice drept. Căcaturi scandaloase se intampla in toate tarile de lume a treia, unde religia e forta de nestavilit, unde isi au domicilii hoarde intregi de habotnici.Musulamnii considera chiar ca mana stanga e necurata, neavand voie sa mananci cu stanga la ei-desi esti stangaci sau ambidextru, din nastere.Tot musulmanii nu au nimic de comentat impotriva pedofiliei.Mohammed s-a castorit cu a doua sotie, Aisha, cand avea 7 ani ea, iar el 49 sau 50, ca mariajul sa se "consume" pe cand Aisha avea 9 sau 10 ani.Sunt de asteptat astfel de actiuni de la popoare atat de inchistate in coconul distructiv de religie,superstitie, misoginism si prosteala la scara globala.

Femeia, in Islam, la fel ca in crestinism si iudaism, este inferioara.Boala asta grea numita misoginism are radacini adanci in religiile astea primitive.Ca fapt divers, cine savarseste Jihadul, murind pentru Allah, e intampinat in rai de 72 de virgine,cam asa trateaza musulmanu' femeia,o considera un simplu obiect, o recompensa a simplului sau statut de barbat. Oricum, si Biblia e plina de invataturi scandalose, in Deuteronom sau Levitic(nu mai stiu exact) e permisa casatoria dintre un violator si victima sa; da' ce zic eu permisa? E obligatorie chiar, violatorul trebuie sa plateasca 20 de sicli de argint tatalui victimei si legatura-i pecetluita, tati!

| Coconutz a răspuns:

De idioti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In toate religiile femeia este vazuta ca inferioara barbatului si se stie ca arabii sunt fanatici cand vine vorba de religie.

| doctorandus a răspuns:

Multe invataturi din Coran sunt copiate si lipite din Biblie. Vezi http://www.religioustolerance.org/ofe_bibl.htm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce te intereseaza pe tine?

| MauiTheMonsterTruck a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce te intereseaza pe tine ca de ce ma intereseaza pe mine de ei?

| iKronstadt a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch
I just love, this cand of answer;)

| Vichtory a răspuns:

Asa sunt obiceiurile si traditiile.
Ei nu s-au dat la contemporanitate, dar au pastrat legile dintr-o epoca a civilizatiei vechi.
Bafta, puup soarehappyhappyhappy

| MauiTheMonsterTruck a răspuns:

"Sunt sigur ca si femilor li s-ar parea anormal daca nu ar fi abuzate, deoarece si ele cred ca sunt inferioare."
Esti dus cu pluta, nu gluma.