| Mar a întrebat:

De ce multe sotii ale musulmanilor sunt agresate, batute, omorate straight face? de ce religia lor este chiar asa? observ ca totul se bazeaza pe cutit, iar femeile si copii sunt sub papucul barbatului.si de ce li se spune la femei ca sunt "dezbracate" daca nu au costumatia lor speciala? Funda

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Nu-i chiar asa, nu generaliza. depinde de gradul de civilizatie al indivizilor, nu de religie. parca crestinii nu-si bat nevestele? sau evreii? unele tendinte sunt mai dure, precum ceea ce se poate numi secta wahhabi dar astea sunt tendinte regionale care din motive istorice au ajuns sa aiba o relevanta mai mare decit ar fi trebuit. in casa musulmanilor civilizati cinta gaina nu cocosul, asta uita de multe ori cei ce se grabesc sa infiereze o intreaga religie.

6 răspunsuri:
| Mar explică:

@anonim stiu ca musulmanii din Romania sunt foarte de treaba. eu am rude musulmane ce nu sunt ca restul. vad de fiecare data un reportaj asemanator.si una ma sperie lucrurile astea, si mi-e mila de bietele femei straight face.

| Mar explică:

@gresitaEintrebarea auzi ma da cine te crezi adica?raised eyebrows eu una nu ma uit la protv la stirile de la ora 5. adica tu de unde le mai scoti pe astea? auzi daca tot ai auzit tu de copii care se uita la stirile de la ora 5, eu nu unt asa.si nu te mai da tu atat de destept ca nu stralucesti oh go on

| whitehair a răspuns:

E doar o impresie cred eu gresita si-ti voi argumenta de ce, prin prisma celor vazute si traite de mine:am prieteni de religie islamica si am trait si lucrat impreuna o buna perioada de timp.Niciodata,repet,niciodata nu i-am auzit sau vazut agresand cel putin verbal o femeie, ci as putea afirma ca un respect mai mare pentru femei decat la ei nu prea am vazut in Romania.Ca o simpla observatie as mai adauga:femei care merita respectate.

| yase a răspuns:

Nu este chiar asa... cine te'a mintit? nu spune religia lor sa'si bata sotiile. chiar deloc doar pentru ca sunt nebuni care fac asta nu inseamna ca toti turcii procedeaza la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devii si tu ca profa de istorie cand s-a "suparat" pe s***iu cand a aflat ca femeile spalau rufele inainte de inventaria masinilor de spalat laughing

Eu zic sa vorbim cu papa, poate da o lege ca sa ii exterminam, noi nu vrem fanatici, dar nici pe Dumnezeu.

TRAIASCA LIBERTATEA!

frate mi'e putin dor de inchizitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt musulman si la mine in fam nu e adevarat nimic din ce ai spuswinking... poate ai vazut un film si te-a derutatwinking