| anonim_4396 a întrebat:

De ce nationalistii crestini din Romania urasc asa mult tiganii, ungurii, homosexualii, ateii si alte rase/religii?

Răspuns Câştigător
| alexdop21 a răspuns:

Sa o luma de la inceput, tiganii (rromi) sunt in mare parte un tip de oameni care se baga cu japca in seama, se iau aiurea de cei mai slabi, si de ce nu mai si fura, mult chiar, ungurii sunt niste persoane cu care nici eu personal nu sunt de acord pentru ca dupa parerea mea au cam multe cerinte de la statul roman, gen sa poate candida un ungur la presedentie, placutele bilingve, limba maghiara ca limba la scoala si etc, dar aici sunt subiectiv si nu insisit, homosexuali sunt usor ostentativi, pentru ca sunt unii exagerati, un copil care nu intelege ce se intampla poate sa intelaga ca ce fac oamenii aia e ok si sa incerce si el acelasi lucru, gen vopsit in cap cu o paleta de culori cat mai deschisa, unghii facute (aaaa ps ma refer la baieti, nu stiu punctul de vedere al fetelor ) si asa mai departe, ateii sunt priviti urat in mare parte de cei foarte credinciosi, cu rasele, nu stiu daca e vreo problema, gandeste-te la multimea de chinezi care a fost in tara anul acesta, religiile se bat tot timpul cap in cap si nu or sa fie niciodata intelese de cei care sunt axati pe alta religie

16 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Un crestin uraste pacatul, nu pe pacatos. Si tiganul si ungurul poate fi un bun crestin deci suntem frati de credinta, nu am cum sa-l urasc. Daca urasc pe cineva NU SUNT CRESTIN. Cred ca ceea ce numesti tu ura se refera la lipsa de intelegere din cauza lipsei de cultura, scoala si de ce nu, manipularea populatiei de catre preotimea religiei majoritare. La homosexuali este o alta problema, uram fapta, ii ajutam pe cei ce vor sa se lase de "fapte" dar ei NU SUNT CRESTINI atata timp cat le place cea ce fac. Nu ii judec dar sa nu "infecteze" societatea cu sodomismul lor. Nu am sa-i judec eu, n-am sa-i urasc dar Dumnezeu a avut o singura solutie pentru ei atata timp cat nu se lupta pentru eliberarea de viciu: FOCUL.

cami
| cami a răspuns:

N-am nimic impotriva homosexualilor-ma amuza, sa-i vezi pe doi tinandu-se de mana...
Ii ungur, ii italian, Bogdaproste. Toti mancam aceeasi paine.
Ateii... eh, aici-e-aici.
Iar la tigani... rolling on the floor crede-ne, suntem chiar indreptatiti peste masura sa avem reprosuri la adresa lor.
Unde-ai mai vazut tu tigan prost? unde, unde? numai smecheri, unsi cu toate alifiile.Pe deasupra si nesimtiti.
Normal ca am oroare fata de ei. Nu-mi pasa de tenul lor masliniu, sau de ochii negri [cu toate ca exista si rromi blonzi], insa comportamentul, gesturile...
N-am nimic impotriva celor cinstiti [cinstit, cinstit, dar in pierdere, niciodata n-o sa iasa]
Bai da` parca au in sange...
Chiar aveam un prof de muzica rrom, aa, muzica, da ei sunt cu cantatul. Peste tot dai de lautari-tigani.
Ok, stiu stra-stramosul lor este indian. Dar am o curiozitate, si-o presupunere laughing
Un mulatru s-a combinat cu-o europeanca si-a iesit tiganul/rromul/indianul?

| sorin a răspuns:

Pentru ca si ei ne urasc pe noi, si intodeauna o sa fie rivalitate intre aceste categorii.

| urbanghost a răspuns:

Nu am nimic cu tiganii, ungurii etc. Dar homosexualii ii detest, sa nu vad asa ceva in fata ochilor!

| scootsie a răspuns:

Cred ca nu ai pus cea mai potrivita intrebare despre "nationalistii crestini"...Toata lumea are cate ceva fata de tigani, etc, numai daca acestia fac fapte de rasism fata de romani...In tara mea, sa doreasca autonomie unii si altii care nu se recunosc ca fiind romani, nu inseamna ura din partea noastra, ci din partea lor...Deci...cine pe cine uraste?

| EUSIATIT a răspuns:

Consider ca toti suntem egali chia daca unii au anumite pb de comportament nu am de ce sa i urasc dar nu intru in contact cu ei ok

| el3ctronizenT a răspuns:

Nationalisti : adica agreeaza doar cei care au aceiasi natie k si ei
crestini: nu ar putea admite homosexualitatea, iar o alta religie ar fi banal k si stupidul ateism

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@neptun - "stupidul ateism"?
Ce ai vrut sa spui cu asta, ca pe mine m-ai pierdut in negura argumentelor tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stimate autor de intrebare, ai exemple concrete, ca eu nu am gasit pana acum in Romania asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna "nationalisti crestini"... apoi iti raspund. Sau vrei sa spui ca se declara crestini, dar nu sunt toleranti fata de alte religii si nationalitati? In cazul acesta pot sa iti spun ca sunt doar nationalisti, nu si crestini. Crestinul adevarat are intelegere si iubire fata de toti ceilalti oameni. Dar nu cred ca putem fi cu adevarat si in totalitate crestini, atata timp cat nu ne plac tiganii pentru ca sunt necivilizati sau hoti, nu ne plac homosexualii, nu ne plac catolicii, nu ne plac ateii, nu ne plac ungurii. Daca am putea sa spunem doar ca nu ne plac oamenii rai (fara sa denumim categoriile de mai sus) atunci suntem crestini. Ii acceptam pe toti asa cum sunt dar nu toleram rautatea, crima, hotia, nedreptatea, coruptia...so on, indiferent de nationalitate sau religie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai romane.crestinii romani sunt doar crestini. nu si nationalisti. ei sunt frati intru Hristos cu toate rasele de crestini si madulare ale aceluiasi trup.al bisericii crestine al carui cap este Hristos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu sunt nationalisti ,sunt bieti crestini care se dau si ei nationalisti bine ca ne ocupam noi de aceste probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu sunt nationalisti, sunt bieti crestini care se dau si ei nationalisti bine ca ne ocupam noi de aceste probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o solutie... le dam la tigani si la unguri transilvania... si sa isi faca acolo tara lor...sunt curios cum vor functiona aparatele administrative...happy

| fzcsm a răspuns:

Eu sunt un nationalist convins dar nu pot sa spun ca urasc alte rase, dar pe homosexuali ii detest.Sunt cei mai gretosi de pe lume.

| 4inel a răspuns:

Nu prea inteleg termenul NATIONALIST CRESTIN.
Poate ai vrut sa spui Ortodocsi nationalisti. Astia ii urasc pe toti. Le mai zice si Talibani Ortodocsi. Daca le dai o pusca in mana si le spui sa omoare, in numele credintei, pe pocaiti, pe tigani, si pe toti aia de mai sus o fac cu cea mai mare placere si fara nici un regret. Cred ca dupa moartea lor sigur ai sai vezi in icoane... ca au luptat pentru dreapta credinta.

Ar mai fi un raspun totus. Biblia spune: "Sa urasti tot ce uraste Dumnezeu". Dumnezeu uraste PACATUL. Adica; minciuna, curvia, furtul, si altele... Dumnezeu nu-mi cere sa-i ucid pe cei ce fac asemenea fapte rele ci daca pot sa-i pot aduce la adevarul Lui Dumnezeu cu DRAGOSTEA.

Apropo de Homosexuali. Eu cred ca homosexualitatea este un pacat deoarece este impotiva firii umane. Cand Dumnezeu L-a creat pe om, nu i-a facut un alt barbat langa el ci o femeie. Actul sexual trebuie sa fie intre doua sexe opuse. Fundul, pardon, (poponetul) nu este sex.