| Mariela_1621 a întrebat:

De ce nationalistii urasc rromii, homosexualii, evreii si ungurii?

Răspuns Câştigător
| NoKidding a răspuns:

Dar voi romanii, nu vedeti infractiunile voastre, care violati babe zi si noapte(vezi stirile de la ora 5), parlamentarii care fura cu cate 3-4 zerouri(in euro), si la fel romanii cersesc(vezi spania-castellom, in alte orase nu am fost). Pe voi de ce nu va vedeti? De ce vorbiti numai de rromi? Sunteti mai rasisti decat nemtii la ora actuala.

22 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Draga, nationalisti urasc in general celelate natii, insa pe homosexuali ii uraste religiosii in primul rand dar si de ceilalti functie de cât intelege fiecare de a fi tolerant cu acestia.

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru ca "asa vrea ele". oh go on rolling on the floor

HepHap
| HepHap a răspuns:

"Nu urasc homosexualii, dar ma scarbesc si ii detest". Farfuridi redivivus rolling on the floor

| danut a răspuns:

De ce crezi ca nationalisti excerba prin ura catre TIGANI (asa se numesc in cartile de istorie) si poponauti. Putem spune ca romani nu au urat niciodata poporul evreu cat despre unguri, aici apare reciprocitatea asa ca nu-i poti introduce in clasificarea ta, ura fiind reciproca si perpetua (vezi si intreba-i pe moti de ce atata ura). (va rog nu mai modificati denumirile nationale care sunt trecute si in cartile de istorie, nu exista denumirea de romm cand se face referire la etnia tiganeasca in nici o carte de istorie de pana in anul 1900)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca ai pus corect intrebarea, orice persoana apartinand unei nationalitati este nationalist si nu toate persoanele urasc pe cei enumerati de tine. Si eu sunt nationalist roman si nu am pic de ura fata de minoritatile aratate. Cuvintul nationalist nu are numai conotatia negativa ci si pozitiva.
Sigur te-ai referit la nationalistii extremisti romani si ar fi, dupa mine, mai multe motive pentru care acestia urasc minoritatile enumerate, desi nu cred ca toti si pe toate deodata: firea fiecaruia, mediul in care traiesc, educatia primita in familie si societate, necazuri cauzate de indivizi din categoriile indicate, preluarea fara discernamant a propagandei extremiste, un orgoliu exacerbat etc. O zi buna!

regis
| regis a răspuns:

Nationalistii isi iubesc natia, nu urasc alte popoare si chiar nu au nici in clin nici in maneca cu cei care au o alta orientare sexuala. Printre nationalisti se numara de altfel si rromi (de fapt tzigani, urasc termenul de rrom), homosexuali, evrei si unguri, dupa cum se numara si negri, atei sau orice alte categorii vreti sa alegeti.
Nici nu stiu cum se numesc cei de care vorbesti tu, ei sunt extremisti, dar in directii diferite, nu pot fi denumiti cu un singur cuvant.
Eu ma declar nationalist, cu toate ca am prieteni tzigani si ii uram deopotriva pe cei care fura, nu am nimic cu homosexualii atata timp cat nu se culca in patul meu, iar daca e vorba de lesbiene chiar si aici ramane loc de negociere big grin, evrei am cunoscut o singura familie, cu care nu avem motive nici de ura nici de prietenie, iar ungurii mi-au fost colegi, vecini sau prieteni, fara a simti vreodata ca sunt altceva decat romani care vorbesc o limba straina in plus. E drept, ciudata si foarte complicata, dar nimic mai mult, poate putina invidie atunci cand merg la cumparaturi peste granita.

| Duhovnicul a răspuns:

Ai uitat negrii si ateii laughing. Pentru ca atat ii duce dibla, considera ca natiunea este principalul mod de identificare a unui om. Una peste alta vin cu regulile lor stupide cum ca nu esti un adevarat conlocuitor al acelei natiuni daca nu esti : hetero, crestin, alb de culoare sau mai stiu eu ce... Nationalistii marginalizeaza minoritatiile si au un puternic sentiment de ura fata de celelalte natiuni.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da' cu homosexualii ce au, frate? Ca ei sunt de toate natiile!

| danco a răspuns:

Nu trebuie sa fii nationalist sa ai ceva cu tiganii (ce insemna rromi?), cu homosexualii. Trebuie sa casti ochii si sa vezi porcariile pe care le fac si unii si altii. Nu trebuie sa fii rocket scientist sa observi ce e bine, ce nu e bine. Daca nu poti rationa logic, pui niste placi uzate, corecte dpdv politic, gen teddy.

| 6AniFaraTine a răspuns:

Toti sunt oameni, toti au instinct animalic, etnia nu diferentiaza. Unii aleg sa faca infractiuni. Atat. Un rrom care a crescut 'pe camp" si nu a fost la scoala fura o gaina, o sina, curent sau cerseste, iar un "roman" ajuns sus dupa ani de scoala, facultati etc, plin de relatii, face o afacere cu statul, prin care statul pierde si el castiga inzecit si nu plateste impozitele si cand sa le plateasca da faliment si incepe o noua afacere pe numele fratelui sau. Si sunt "n" exemple privind tipurile astea de afaceri prin care Romania este distrusa. Ambii sunt infractori, unii la nivel inalt altii mai jos.
Si sa mai zic inca ceva:
Hotii amarati fura gaini si alte maruntisuri de prin curti, Hotii inteligenti care au minte dar nu le-a placut scoala fura din buzunare si dau spargeri, hotii prosti pe care nu ii ajuta iq-ul (cu sau fara scoala) dau direct in cap la om, iar hotii scoliti ii vedeti si voi la televizor pe multi dintre ei. vorbesc cel putin 3 limbi straine, au sacou si cravata, sunt parfumati si milionari in euro, plus cateva mosteniri grozavehappy.
Terminati cu etnia ca nu are nici o legatura.
A! Sa nu uit raspunsul la intrebare: de ce urasc nationalistii ...etc? Pentru ca intotdeauna cei ce se aseamana se aduna si barfesc pe restul lumii si sunt totdeauna impotriva a tot ce diferit de eihappy Si as putea modifica celebra fraza "cine nu e cu noi e impotriva noastra" cu" cine nu e ca noi, e impotriva noastra".

| max_4494 a răspuns:

Nu stiu daca doar nationalistii fac asta.Este vorba despre acei care cred(aiurea)in suprematia unei rase.Intoleranta porneste de la lipsa de cultura si educatie.

| pauladrian a răspuns:

In cazul copiilor, cu aceasta mentalitate au fost educati de catre parintii lor care si ei la randul lor la fel in perioada comunismului. Intr-adevar la rromi este o problema dar nu trebuie tratati cu rasism. Mi se pare o tampenie nationalismul si patriotismul. Vad si comentarii p-aici...sunteti inchisi la minte si cred ca nationalistii si copii educati de comunisti isi vor deschide cu greu mintea.

| Petronela a răspuns:

Pt ca nu se suportalaughing

| valsulnorilor a răspuns:

Rromii comit infractiuni, cersesc, polueaza, homosexualii sunt imorali polueaza morala crestina, comit infractiunea de relatii intre persoane de acelasi sex iar ungurii isi doresc ceva ce nu le apartine :ROMANIA. Cei ce iubesc natiunea romana urasc infractionalitatea, mizeria si hotia!

| andreutza_5786 a răspuns:

Sa stiti ca raymond are dreptate.nu ca as avea eu ceva problema... dar nationalistii nu observa numa greselile altora dar cand e vorba de eioh go on

| anitcolor a răspuns:

Pentru ca natiionalistii cred in natiunea lor si deci (rromi, unguri nu-s romani pur sange), apoi tara noastra e de religie ortodoxa deci evreii nu-s iar mai apoi crestinismul condamna homosexualitatea nationalistii sunt cei cu valorile traditionale tot ce nu e in traditia si istoria din manuale trebuie exterminati...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru ca nationalistii nu se vad decit o natie "pur singe". Daca-i vorba de Romania ar fi bine sa vada la timp ca orice lupta e pierduta pentru cauza asta.Nu mai e posibil decit cu eradicarea populatiei si asteptarea a 3-400 de ani pentru infiintarea unei singure rase dar sa fie ferita in timpul asta de razboaie sau plecari si reveniri de prin alte state cea ce, sa fim sinceri, e o prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg care-i treaba cu rromii, evreii si ungurii, dar ce cauta pe-aici "homosexualii"? Mai nou, sunt si ei o natie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natiomalistii urasc, ungurii.nazistii urasc, evreii.sovinii urasc tate celelalte rase. iar heterosexualii, unii sau puritanii, urasc homosexualitatea, nu homosexualii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urasc negri, rasa asta nu o suport slugi sa ramina o viata vomit numai cind ii vad sclvi sclavi asta imi doresc

| RaduPetrisor a răspuns:

Simplu rromii cersesc si fura, homosexualii sunt contrar religiei universale:catolice, ortodoxe etc cu evreii n-am nimic{intreaba-l-l pe hitler] si unguri doresc ROMANIA, adica sa le dam tara noastra, sa se duca acolo la ei daca nu le convine

| waffen a răspuns:

Fiindca homosexualii, tiganii [exact TIGANI NU RROMI] si evreii sunt cum spunea si Hitler " cancerul societatii'.