| StrongHeart a întrebat:

Intrebare pentru xenofobii care urasc ungurii.
Va place cozonacul secuiesc?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu ii simpatizez pe unguri asa mult dar trebuie sa recunosc ca Kurtosul lor e genial, e cea mai buna inventie pe care a putut natia asta s-o faca.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Poate te însori cu o unguroaica

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Mai stii? Nu stii ce iti rezerva viata, cand e vorba de femei nu am absolut nicio prejudecare etnica/rasiala/de culoare a pielii, imi place si atat

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu consider ca orice generalizare este una irationala si prosteasca, indiferent despre ce e vorba, cat despre acel cozonac la ei e mai ieftin, am trecut prin Ungaria o tara frumoasa, iar budapesta sa fim seriosi fata de Bucuresti, sunt oameni si oameni asa imi spunea mama

| RAY a răspuns:

StrongHeart si eu fac generalizari stupide recunosc

https://en.wikipedia.org/wiki/Impulsivity iti recomand sa il citesti, are legatura si cu auto controlul si cu mancarea, partea emotionala

| StrongHeart explică (pentru RAY):

Am descoperit in cautarile mele ca sunt oameni foarte inteligenti care au inteles fiinta umana si impulsurile,nevoile si trairile sale,toata psihologia si fiziologia noastra si au facut o stiinta din a controla impulsurile altor persoane,stiu exact ca o substanta x data unui anumit tip de persoana y,declanseaza reactia z,de asta e foarte greu sa ne controlam impulsurile,mancarea din supermarketuri e modificata in laboratoare sa te faca dependent de ea,nu toata,dar mare parte din mancarea procesata,si cu toate ca stim toate astea ne dam batuti mereu in fata dulciurilor,alcoolului, tigarilor, jocurilor de noroc, etc.
Pentru autocontrol ai nevoie sa te cunosti cu adevarat.
Autocontrolul e un skill pe care trebuie sa-l dezvoltam toata viata, e o invatare continua.

| RAY a răspuns (pentru StrongHeart):

Eu consider ca absolut orice este o invatatura de asta trebuie toata viata sa incerci-sa inveti -iar sa incerci, asa daca stai in zona de confort tot nimic nu se face, eu o sa mai incerc cu slabirea dar cu o tactica noua, si sa gasesc o fata

| StrongHeart explică (pentru RAY):

Incearca sa evoluezi spiritual de acolo pleaca tot.
Eu eram la pamant,imi doream o schimbare foarte mult,satul sa cad in aceleasi greseli si usor usor au aparut schimbari.
Am realizat rapid ca toti suntem prinsi intr-un labirint si avem aceleasi trairi,regrete,sentimente si toti cautam iesirea si mi-am facut ca scop principal in viata sa ies din acest labirint si sa iau cu mine cat de multi oameni pot.
Stiu ca nu am cum sa schimb lumea de unul singur,dar in masura in care pot,vreau sa aduc lumina acolo unde e intuneric,ca stiu cum e sa fi efectiv pierdut si fara nici o speranta, dar intotdeauna exista o iesire, exista o cale, o solutie.
Ma zbat sa fac cat mai putine rele, ca e societatea si lumea plina de ura si frica in ziua de azi si asta ne distruge pe toti.Fiecare trebuie sa isi aduca aportul ca sa miste vectorul asta numit civilizatie inainte,cat mai sus,nu jos cum fac multi.
Cel mai important este sa acumulezi cunostinte si sa le aplici,indiferent de ce cred ceilalti,sa ai un scop mereu si sa tintesti cat mai sus.
Daca porti in inima ambitie, pasiune si ganduri bune, poti sa faci orice, ajungi in punctul in care simti ca plutesti pentru ca tot ce faci e intr-un echilibru perfect, dar sa ajungi acolo trebuie sa renunti la foarte multe lucruri care iti dauneaza.Desi sunt foarte seducatoare, lucrurile alea sunt efemere si te duc intr-o directie gresita.Trebuie sa cauti lumina in tot ce faci si asta nu are legatura cu orientarea religioasa sau alte credinte, are legatura cu tine, cu mine, cu noi toti ca oameni, trebuie sa cautam adevarul si sa ne sacrificam ego-ul nostru pentru binele comun.
Succes tuturor care vor sa faca o schimbare in bine si sa depaseasca obstacolele ce li s-au pus in cale.

| LoveSleep a răspuns:

Nu.

| oglindasultanului a răspuns:

Sunt urati si ala f lipicios rolling on the floor nu-s eu in sare sa-l mananc cum trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc ungurii.