| Laminin a întrebat:

De ce nu poate fi cel mai bun prieten al tau o persoana de sex opus? Doar o relatie de prietenie. Ati trecut vreodata prin asta?

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate. De ce nu? Dar mai rar şi nu-ţi garantează nimeni că şi permanent. Adică o prietenie de acest gen oricând se poate transforma în ceva mai mult (exceptându-i pe cei care sunt atraşi doar de persoanele de acelaşi sex).

| FucktheSystem a răspuns:

Cine a zis că nu poate fi? Mult timp cel mai bun pirten al meu a fost un tip...

| miradoniz a răspuns:

hee hee da, e chiar okhee hee dar doar ca accesoriuhee hee când devine cel mai important lucru din viata, naufragiul prieteniei e asigurat!

| Laura a răspuns:

Și dacă nu-s heterosexuali?

| elasexygagica a răspuns:

De obicei "prieteniile"astea intre sex opuse, se termina cu o partida de sex salbaticlove struck

| enverhoxha a răspuns:

Oricât de "prieten" ar fi un bărbat cu o femeie, tot o să-i alunece ochii pe fundul ei din când în când. Nu înseamnă că o se se întâmple ceva, dar - -

| Florennce a răspuns:

Da! Pentru ca automat persoana respectiva se indragosteste de tine sau tu de el/ea

| Dennys1521 a răspuns:

95%din prieteni mei cei mai buni sunt de sex opus
vorbeste in numele tau

| moonlight2134 a răspuns:

Si eu am cel mai bun prieten o persoana de sex opus, s-au intamplat multe intre noi intr-adevar, nu pot nega acest fapt. Insa prietenia noastra, sau amicitia, a ramas intacta si la fel ca pana acum. Pot spune ca m-a ajutat in multe privinte, si eu pe el. Ce-i drept, ne intalnim destul de rar, dar asta nu-i o paguba happy.

| Lexiiii a răspuns:

Da am trecut de multe ori.Si crede-ma ca nici eu nu inteleg.Am avut un prieten bun T.,aveam incredere in el,ii povesteam o garamada, de iubitul meu.Pana am ajuns sa ne sarutam.Si la ce bun? Acel sarut a distrus prietenia noatra.Sau mai eram prietena cu R. si tot asa ma intelegeam bine cu el, pana mi-a marturisit ca e indragostit de mine. Mereu trebuie sa ma indragostesc eu sau el, si nu inteleg de ce nu puntem sa fim numai prieteni asa cu as avea o prietena buna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai zi odata laughing. Cei mai buni prieteni ai mei au fost baieti. Intotdeauna, eu am mai multi amici decat amice si mereu a fost asa.

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Nu se poate. Unul din voi trebuie sa aiba sentimente pentru cealalta persoana.

| pitiqtsa a răspuns:

Hai sa ti zic cevabig grinbig grinbig grin dar sa nu va bateti joc plsss cel mai bun prieten al meu e de sex opus dar ii plac persoanele de acelasi sexbig grinbig grinbig grin si ne sfatuim practik suntem ca fratiibig grinbig grinbig grin il stiu de 7 ani si niciodata nu ne am certat! ne intelegem perfect unul pe celalalt si ne acoperim la prostii sau asteabig grin eu zic ca e cea mai frumoasa relatie de amicitiebig grin

| Zulu a răspuns:

Poti avea prieteni de sex opus, sunt chiar mai buni decat aceea de acelasi sex ca tine fiindca nu vad au in ei o rivalitate fata de tine(de ex.arata mai bine,agata mai repede)si poti sa le dai/sa primesti sfaturi mult mai realiste din partea lor,insa de cele mai multe ori prieteniile de acest gen se termina dupa o anumita perioada motivul ar putea fi atractia unu fata de celalalt ori te indragostesti si dedici tot timpul persoanei de care te-ai indragostit ori poate fi gelozia celui/celei neglijate. Oricum ar fi dupa parerea mea o astfel de prietenie(cu cineva de sexul opus) este mult mai benefica pentru noi,pentru dezvoltarea noastra,integrarea in societate,primim parere pur obiectiva despre noi, o intamplare, despre cineva etc.

| RaLuCuTzA_6036 a răspuns:

Ba poate fi cel mai bun prieten al tau o persoana de sex opus. Eu am cel mai bun prieten de sex opus dar cateodata daca se intampla asta cand cresteti mai mare puteti sa va indragostiti unul de celalalt iar dupa ce va despartiti relatia voastra de prietenie se poate schimba. :-d