| anonim_4396 a întrebat:

De ce se spune ca provenim de la maimuta?

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cine spune asta? Daca vei citii ce trebuie vei afla ca omul si maimuta are stramos comun.

| NoChanceForUs a răspuns:

Simple păreri măi, noi am apărut din boabe de cacao, toată lumea știe asta.

| WeeD a răspuns:

Aberatii...

| bendis92 a răspuns:

Pentru ca nu exista ceva mai bun, inca nu au gasit veriga lipsa sau explicatia aparitiei noastrewinking Pana si Darwin spunea ca teoria lui e incompleta.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Deoarece geneticieni au descoperit ca ADN-ul nostru se aseamana in proportie de 89-99% cu cel al primatelor. Majoritatea prostilor abereaza si habar nu au adevaratul motiv.

| mirunix a răspuns:

Oamenii nu provin din maimute. Cum s-a spus si mai sus, oamenii si maimutele au stramos comun. Daca oamenii ar proveni din maimute, maimutele nu ar mai exista. Totusi exista.

| NoKidding a răspuns (pentru mirunix):

Fata draga...nu mai da raspunsuri daca nu sti despre ce vorbesti. Omul si maimuta au stramos comun. Omul si maimuta au evoluat pe cai diferite pornind de la acel stramos al lor. Ramai la tamaia ta...

Răspuns utilizator avertizat
| mirunix a răspuns (pentru NoKidding):

Tu glumesti? Ai spus exact acelasi lucru ca si mine. Ca omul si maimuta au stramos comun. straight face

| NoKidding a răspuns (pentru mirunix):

Scuza'ma...citeam repede ca sunt cam grabit si am citit decat ultima parte " daca ...nu ar mai exista" Sorrybig grin Cum mai toata lumea sustine cealalta teorie credeam ca si a ta e de aceeasi parere.big grin

| mirunix a răspuns (pentru SaintOcea):

Voi sunteti batuti in cap? straight face Am spus acelasi lucru ca si voi, ca oamenii si maimutele au stramos comun. Si NU, nu ne tragem din maimute. Asemanarea e atat de evidenta pentru ca AVEM STRAMOS COMUN. Ce legatura are ce spun eu cu religia? straight face Doamne, sunteti cu capu'.

| mirunix a răspuns (pentru SaintOcea):

Btw, sa stii ca exista o foarte mare diferenta intre a avea stramos comun si a te trage din. Diferenta e cam la fel de mare ca si intre "nu mai" si "numai", dar vad ca nici pe asta n-o stii!

| venusdoom a răspuns:

Nu stii ca oamenii ( in special romanii) au nevoie de cineva pe post de tap ispasitor. pentru prostia lor au gasit vinovata biata maimuta.

| FurtunaDiesel a răspuns:

Fiindca unii nu au invatat inca sa vorbeasca cum trebuie, si ar trebui sa mearga prin copaci ca pe drumurile publice nu prea stiu sa mearga. Nu vorbesc de cineva anume si nici nu generalizez dar cam asta este 70% din polulatia Romaniei deci probabil de aici unii provin din maimute!

| jerrygabrielle a răspuns:

Pentru ca semanam cu maimutele atat fizic cat si din punc de vedere comportamental

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca fiintele umane si primatele sunt fizic destul similare, chiar daca din punct de vedere psihic fiinta umana este superioara primatei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii spun asta.doar unii.eu imi stiu stramosii.

| Stephisorrr a răspuns:

Stintifiic se zice ca provenim din maimuta, religios de la Adam si Eva. thinking maimutele au aceleasi asemanari la fel ca oamenii, insa normal suntem creati de Dumnezeu. ( care i-a creat pe Adam si Eva si ei pe copiii lor s.a.m.d)laughing

| Carina16 a răspuns:

Teoria aceasta este gresita...s-a dovedit ca nu avem nici o legatura cu maimutele. Daca nu ma credeti interesati-vahappy

| bagdanel00 a răspuns:

Pentru ca maimujtele au caractere de om:ai par degete picoare chestiii generale