| Captive a întrebat:

De ce sunt buzele noastre rosii?[Culoarea difera de la persoana la persoana... dar unii au buzele rosii...]
Deci...de ce?

Răspuns Câştigător
| Bullweif a răspuns:

Culoarea buzelor depinde de mai multi factori. Unul ar fi culoarea pielii(care depinde de nivelul de melanina, secretata de melanocite), altul ar fi nivelul de vascularizare. Pe urma mai sunt factori externi.adica buzele au sa iti fie un pic mai rosii cand temperatura scade...pentru ca la inceput creste circulatia...si apoi culoarea va trece catre un mov pal.o data cu scaderea temperaturii, pentru ca si sangele este pompat mai mult catre organele interne si mai putin catre extremitati. Good enough?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lrls a răspuns:

Nimeni nu are buzele rosii decat daca te dai cu ruji sau sunt uscate de la vant. asta e tot.plz funda!

| Captive explică (pentru lrls):

Ale mele sunt rosii tot timpul.Si nu ma dau cu ruj...thinking

| lrls a răspuns (pentru Captive):

Daca nu le dai cu ruj si nu le ai nici arse poate ca unii oameni asa le au din nastere.cum unii sunt dreptaci si altii sunt stangaci