| hellnight a întrebat:

De ce toate continentele incep cu A(America, Africa, Antanta, Australia, Asia.)in afara de Europa?

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Antanta? Unde-i asta?

| georgesur a răspuns:

De fapt 4 din 6 incep cu A :
ASIA, AMERICA, AFRICA, ANTARCTICA.Europa si Oceania fac exceptie; daca luam in calcul faptul ca Australia,
parte din Oceania, dar ocupanta a peste 90% a uscatului Oceaniei, este considerata continent, atunci intrebarea este legitima.Raspunsul corect cred ca este dat de BeT.

| BeT a răspuns:

Europa este centrul crestinismului care in biblie este numit Edom care se trage din saminta lui Esav fiul lui Issac.

| Elena1234456 a răspuns:

Pentru ca sa fie mai usor de tinut minte laughing.

| DeeDee28 a răspuns:

Cred ca ai vrut sa spui Atlantida...Antanta e o aliantza.in fine, Europa are un nume care incepe cu E pentru ca e mai speciala smug
dar totusi, se termina in A

| Good Cat a răspuns:

Ca noi suntem mai smecheri tongue

App. Antanta era o alianta din razboaiele mondiale.

| Good Cat a răspuns:

Atlantida nu s-a scufundat acum ceva vreme in urma... cateva milioane de ani, asa? Da bre! Ala e!

| Good Cat a răspuns:

@ GenOm

Crezi ca ii bag mai mult in ceata? Ceata asta se transforma incet intr-un geam mat, cu tenta fumurie...

| Anecherry a răspuns:

Din lipsa de creativitatehappy.

| Pupily92 a răspuns:

Noi suntem unici. ei rad de noi ca suntem diferiti...noi radem de ei ca sunt toti la fel. cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiam ca aliantele mai poarta si numele de continente. Inveti ceva nou in fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@DeeDee
Ai vrut sa zici ceva dar ai dat-o-n gard. Atlantida e continentul ala de joaca de-a v-ati ascunselea. Hai, prin eliminare, ce ne mai ramane?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Good Cat
Nu te mai juca, ca-i bagi mai tare-n ceata.