| AvalohAlyn a întrebat:

De ce toate teoriile de potentiale sfarsituri ale lumii esueaza lamentabil intotdeauna?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca unii se cred profeti, dar sunt a dracului de prosti.

| katy a răspuns:

Pentru ca sunt doar niste ipoteze, nimic plauzibil.Cred ca se pune atat accent pe asta si pentru a spala creierile oamenilor, de exemplu cum anuntasera cu ceva timp in urma ca: la data cutare, luna cutare va fi sfarsitul lumii! Multe persoane mai slabe de inger si-au curmat viata, doar pentru a nu prinde acel sfarsit al lumii.Banuiesc ca are legatura cu Masoneria care vrea sa injumataseasca populatia prin diverse metode.

| CuriousStuff a răspuns:

Pentru ca nu se bazeaza pe nimic, nu au nicio dovada in spate, doar se mai trezeste cate un "destept" sa interpreteze ceva sau sa scoata o teorie din asta din burta si pe urma mai multi "destepti" se iau dupa el.

| Clorox a răspuns:

Nu sunt adevarate teoriile din punct de vedere religios...

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nimeni nu poate stii cand va veni sfarsitul, alea au fost doar niste teorii dar nici un om nu poate sti cand o sa vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa esueze lamentabil? Media isi scoate banii de pe urma prostiilor care sunt atrasi de astfel de subiecte si cred ca cineva poate sa prevada cand o sa fie sfarsitul lumii.

| Elide a răspuns:

Pentru că nimeni nu știe când va veni nici îngerii din ceruri nici Fiul ci numai Tatal!

| alin131 a răspuns:

Au alte teluri ascunse pentru populatie efectele unei stiri false de genul...

Răspuns utilizator avertizat