| pagliaci a întrebat:

De ce unele persoane nu simt nevoia să fie independente și stau până târziu în viață cu părinții?

66 răspunsuri:
| StefanDrg a răspuns:

Oferă-mi salariu de 4.000 lei si ma mut cu chirie. Nu mai stau cu părinții. Nu pot sa ma mut cu chirie cu 1.500 lei. O sa mor de foame. De aia stau la părinți

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu de ex imi spal singur chiar chilotii, maieurile, sosetele, deci nu ai inteles. Imi fac si singur de mancare, ce ziceam, ziceam la general doar. Insa cu banii imi e mult mai bine asa. Am fost pragmatic, plus ca ma inteleg f bine cu mama, deci e si mai bine, de ce sa stau singur dincolo?! E chiar nonsens, tocmai ca am fost intreg la cap am facut cum este mai bine si sufleteste si financiar.

| Frank51 a răspuns (pentru ZarzarăCruduță):

Ai înțeles perfect! Nota 10. Și da, chiar sunt ironic, ma disperați ăștia care nu sunteți în stare să înțelegeți 2 propoziții.

| Sofer a răspuns:

Nu sunt destuli de puternici sa meargă mai departe singuri sau cu o partenera.

| SoareDaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce 1000 ron visezi frate eu dau pe putin 1400 si asta într-o zonă sa ii spunem liniștită populată de persoane in varsta

| Violleta2022 a răspuns:

Statul cu parintii pana la varste tarzii, poate avea diverse cauze:
- depinde inca de parinti fiindca studiaza
- sta pe capul parintilor ca-i lenes si nu are chef sa-si ia de munca
- sta cu parintii pana strange bani sa-si cumpere casa
- sta cu parintii ca sa-i ajute financiar pe parinti, care nu au venituri
- sta cu parintii fiind au boli mentale sau handicap fizic ori au nevoie de ajutor sau intertinere fizica si lista poate continua