| socipath63092 a întrebat:

De ce visez asa mult noaptea? Exista ceva explicatie stiintifica?

12 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Toti visam mult noaptea, in fiecare noapte ca sa fiu mai exact doar ca nu ne amintim. In cazul tau probabil ai ceva ce te framanta iar visele prind o puternica amprenta emotionala.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

S-au apropiat acele vremuri de FINAL.

| Jouliete a răspuns:

Visele ne arata dorintele, fricile sau lucrurile profunde din minte. Depinde ce visezi pentru ca poate fii ori un vis repetitiv care are o anumita semnificatie, sau e un lucru care te macina. Atunci cand visezi, corpul se reface, vindeca, si esti in starea de somn profunda numita REM si foarte probabil ca ai nevoie si de aia visezi mai des tu.

| socipath63092 explică (pentru Jouliete):

Probabil

| socipath63092 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Despre ce vorbesti?

| socipath63092 explică (pentru RoCkKiD):

Hmmm poate

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru socipath63092):

Ma refer la ceia ce este scris in Biblie ca in aceasta carte se spune ca viata noastra trairiile nostre au fost scrise de Dumnezeu de "EL".

| socipath63092 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Pai si ce legatura are asta cu faptul ca eu visez mult?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru socipath63092):

Tocmai ti-am spus totul a fost scris de "EL".

| socipath63092 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

In fine... prea multa religie te înnebunește e bine sa existe intre viata si religie un echilibru

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai multă imaginație. Și eu am multe vise, complexe, pe care mi le amintesc în detaliu și sunt atee laughing. Cât timp te poți odihni, nu e o problemă.

| socipath63092 explică (pentru supadeceapa):

Eu ma indoiesc si de faptul ca exista D zeu dar si de faptul ca nu exista e complicat de inteles.a si ersi sa stii ca am multa imaginatie.si da adevarat dorm ca un bebe.lol