| SaveTheNature a întrebat:

Ii aud pe multi spunand ca nu e bine sa schimbi tigarile.
Exista vreo explicatie stiintifica la asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu exista nicio explicatie

| RadioactiveUranium a răspuns:

Pai daca schimbi tigarile poate unele au un tutun mai tare si te doare capul sau unele sunt usoare si nu prea le simti. Funda?happy

| Danzell a răspuns:

Cand "spune lumea" ca nu e bine, fii sigur ca nu exista nici o baza explicativa laughing.
probabil ca se refera la faptul ca organismul tau este obisnuit cu anumite tigari sau ceva de genu. e cea mai plauzibila explicatie la care ma pot gandi.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Nu.Doar li se pare.Au facut cancer pulmonar si probabil credeau ca e de la faptul ca au schimbat pachetul.Nu ca...tigarile...ar fi toxice.Au 41 de substante cancerigene.

| Ironicnαme a răspuns:

Daca organismul s-a obisnuit cu o tigara anume e normal sa reactioneze negativ prima oara la o alta tigara, cu un alt gust. Dar nu se intampla nimic si normal ca nu exista o explicatie stiintifica. laughing

| justmebi a răspuns:

Nu, nu este nici o explicatie stiintifica...cred ca e faza ca nu e bine sa treci de la vogue la dunhill laughing

| fundrive78 a răspuns:

Nu e bine sa le schimbi, e bine sa le lasi, fa onoare id-ului happy eu am fumat 16 ani si m-am lasat de 4 si acum ma tot intreb ce a fost in capul meu de m-am apucat. Lasa-le de tot omule ca nu aduc nimic bun decat deteriorarea organismului. Bafta!

| IoIo11 a răspuns:

Nu e nici o statistica oficiala care zice ca nu e bine sa schimbi tigarile. Sunt doar vorbe din popor!

| marcoandrei a răspuns:

Mai bine te lasi de fumat