| RAY a întrebat:

De curiozitate ce ati retinut de la ora de biologie,fizica, chimie de cand sunteti la scoala?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca urmeaza pauza dupa 50 de minute.

| Alfred0703 a răspuns:

Nimic. Sincer nici nu am invatat si nici nu o sa invat, deoarece sunt la mate-info si invat doar la materii care conteaza(informatica, mate si romana).

| Avaricum a răspuns (pentru Alfred0703):

De asta exista azi lume care nu isi mai vaccineaza copii.

| Alfred0703 a răspuns (pentru Avaricum):

Stai linistit ca nu o sa imi bat capul in viitor cu copii. Si ce legatura are raspunsul tau cu al meu?

| NellieLovett a răspuns:

Sunt clasa a 8-a. Biologia nu imi place, dar am retinut multe chestii de la anatomia umana. Fizica imi place mult, dar am facut pana acum mecanica, in principal. De la mecanica am retinut tot, deoarece e totul logic si seamana cu matematica (mai ales geometria), intr-un fel. Chimie nu cred ca am facut mare lucru, in principal am invatat pe de rost multe chestii pe care le putem gasi pe google. Sper totusi ca chimia nu se rezuma doar la toceala si ca este si putina logica. Matematica imi place, de aceea apreciez materiile pe care le poti invata logic.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

De la bio, am retinut o gramada de informatii. E mai usor sa gasesc corespondentele in lumea reala, fara ajutor.
De la fizica, am retinut denumirile conceptelor, fara prea multe explicatii. Pe multe din ele le inteleg retroactv. happy
De la chimie, am retinut doar simbolurile elementelor chimice si niste denumiri ale reactiilor. In rest, parca e o limba straina. happy

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Eu nu mai sunt la scoala de foarte mt timp dar iti spun sincer ca atunci cand ti se predau lectile alea mi se pareau totat nefolositoare dar mai tarziu m-am lovit de multe din chestile alea si acum tare mi as fi dorit sa fii invatat mai multe.
Asa ca invata pentru ca la un momendat o sa te lovesti de ele chiar daca nu te faci biolog, fizician s-au chimist, tot sa vezi vastea sunt notiuni de baza in foarte multe meseri.

| anonimus1111111 a răspuns:

Bilogie: Mami+tati=dezastru laughing))
Fizica: "+" cu "-" se atrag
Chimie: "E chimie intre noi" laughing)))))))))