| Kannegiesser a întrebat:

De dimineata am avut un vis normal, dar nu inteleg ce semnifica deoarece in vis am facut ce si in realitate. Am iesit in oras cu omul meu dupa care el s plecat spre casa iar eu imi luasem taxiu in partea opusa casei mele fara nici un motiv si destinatie exacta iar am ajuns intr-un loc destul de aglomerat noaptea dar acum zici ca era o intrunire gen peste 200 d persoane la care soferul opreste fara nici un motiv si langa mine se urca fata de care ma place si nu am avut curaj sa ma apropii de ea in realitate deloc la care eu dintr-o data stiam unde vreau sa ajung si ea culmea la fel mergeam in acelasi loc, ne-am dat jos o strada mai departe paralel cu centrul orasului dar dupa o calatorie pe jos ajunsesem la spitalul orasului care e la iesire din oras si dintr-o data am inceput sa vb despre problema ei si ca dc e in spital doar ca intr-un film matrix i-au aparut pe ea toale de vizita, dupa care a venit o fata cu o masina si am urcat pe bancheta dar cele 2 fete cu masina stateau si ascultau iar conversatia noastra a devenit rigida, poate de la mine iar dupa cateva secunde apare o masina in spatele masinii noastre parcate cu tovarasii mei din copilarie la care eu am iesit ca glontul si am inceput sa cobor dealul prin boscheti la care imi vad mama si sora ei ce mergeau la spital desi stiam asta cand de abia le-am vazut si cand am ajuns la ele a trecut pe drum masina fetei cu Ea si restul masini pline. Acesta a fost visul tin sa precizez ca e primul sau al doilea vis pe anul acesta si in general le cam controlez dar acesta a fost fifti%fifti. Voi ce credeti? Vreau pareri nu ma trimiteti pe site-uri nu pot intra p ele sunt pe celular.

1 răspuns:
| Takishima a răspuns:

Te uiti mult la filme. Pare film de actiune troglo. Mai aveai putin si intrai "la tiganci " sa vezi ce face iubirea din tinerete care nu poti sa o uiti si o regreti. Si totul e legat de spital. Gavrilescu bolnav. Da de probleme.cu neuronii mai mult din cauza ca pare un scenariu. E posibil daca pare chair un matrix sa fi prea pozitiv in viata sau mai adolescent in gandire si sa te astepti la ceva plin de adrenalina ca in filme. Viata nu e asa. Atunci creierul ofera ce iti lipseste ca sa nu suferi de ceva deluzional. Si iti da sa te satisfaci macar noapte ceva sa te miri si tu de ce e capabil. Nu pot explica visele, mai ales acestea de tip script luat din filme, dar cred ca face misto de noi un creier, ar fi ironic. E tot de ce nu ai nevoie. Parca ar fi parerea altora in capul tau pusa cu forta. Parerea ta oricum nu poate fi. Si sa fie subconstientul tau mai inteligent decat tine treaz ar fi sa razi de tine noaptea, de cat de inteligent nu esti cateodata sau ce ai facut ziua si nu ai terminat, etc. Noaptea subconstientyl ar trage o linie si ar judeca si ai facut in timpul zilei. E Ar fi ironic sa fim.mai inteligenti in timp ce dormim. Ne-am autocritica. Dar cred ca e yn subconstient de masa. Cum ar fi sa afli ca visezi inflyentat de o parere comuna pentru faci parte din cultura lor si daca te-ai fi nascut in alt continent si ai fi avut alta cultura toate visele ar fi fost judecate in mod divers in functie de gandirea lor. Pt ca gandirea la fel ca si comportamentul e modelata in timp de mediul inconjurator. Trist. Nu poti sa te nasti in Matrix dintr-un ou si sa stai tot intr-un ou ca sa nu il mai intalnesti pe Agent. Trebuie sa inveti sa fi The One. In fine gandirea se formeaza in timp.
Eu zic sa ignori visele ca sunt ceva derutatnt al creierului. Dar e bine sa le dai atentie uneori. Sa nu crezi in ele. Nu lua nimic drept real sau religios. Daca auzi o voce in vis e semn ca o sa uazi voci in viata reala mai tarziu. Stiinta nu studiaza asa ceva. Dar sunt cazuri de ascultat. Neuronii vorbesc. Dau semne. Daca sti ce inseamna poti sa eviti. Deci doar in cazul in care auzi voci in vis sa te duci la.medic psihiatru pentru medicina, ca sa previ ceva grav. Better safe than sorry.