| anonim_4396 a întrebat:

Neata Lume.Deci am visat un vis cam rau si ma tem din aceasta cauza.Incerc sa povestesc cat mai detaliat.Deci,eu invat intr-un oras(capitala Moldovei) si in vis tot in orasu ala era si hop dintr-o data din cer vin extrateresti sau cine or fi, cu o nava mare si omorau oameni.Eu luasem o masina si fugeam,voiam sa ajung in sat la parinti,dupa care m-am oprit ca nu stiam drumu,intrebasem de un om,ala mi-a dus si deja alergam,fara masina, in in putin timp ajung acasa, prin gradina nu prin fata casei..Am ajuns acasa si o gasesc pe mama beata, tata nu era acasa.Si i-am povestit totul si mai departe nu tin minte. Sper sa-mi raspundeti si mie, ca am nevoie de raspuns.

Răspuns Câştigător
| 4psiho a răspuns:

Visele sunt greu de descifrat. Dacă ai să iei o carte de vise și ai să încerci să vezi ce ți-se potrivește de acolo ai să realizezi că e o mare pierdere de timp.
Și presupunând că eu sau un altul reușește să-ți dea o explicație care în decursul timpului se adeverește mai mult sau mai puțin atunci ce ai să faci? Ai să cauți la fiecare vis mai ciudat un interpretator?
Unele teorii spun că visele sunt manifestări ale inconștientului (sau subconștientului), deci visele sunt manifestări ale propriului tău inconștient, a ruga pe cineva să facă analogii cu trăirile lui și să le aplice la ale tale e ca și cum tu ai avea penisul de 5 cm eu de 20 și ți-ași explica cum să satisfaci o femeie.
Cei care pot într-o măsură relativ decentă să interpreteze un vis sunt psihoterapeuții de formare psihodinamică (psihanalitici, jungienii, adlerienii), deoarece ei sapă în inconștientul tău ajung să te cunoască și pot să interpreteze într-un mod cât de cât real ceea ce ai visat.
S-ar putea să ai norocul să dai și peste un interpretator nativ, dar sunt rari. În rest sunt neamuri de-a lui mama Omida.
Îți zic și eu ce ți-a zis "Cdbo00" : visele sunt vise. Și îți mai zic ca atunci când ai un vis ciudat, urât să zici: duca-se cu noaptea și să le dai uitării.

4 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Apoi au venit extraterestrii la tine acasa si au pus bombe si a explodat casa si te-a luat ca prizonier si te punea sa omori oamneii. Apoi sa explodeze pamantul si sa mergi pe planeta lor si dupa aia te-au omorat.

| Dau3DMoriHD a răspuns:

Pai eu nu ma joc in jocuri la pc, doar cand sunt in vacanta ca asa stau la camin happy

| 4psiho a răspuns (pentru Dau3DMoriHD):

Visele sunt greu de descifrat. Dacă ai să iei o carte de vise și ai să încerci să vezi ce ți-se potrivește de acolo ai să realizezi că e o mare pierdere de timp.
Și presupunând că eu sau un altul reușește să-ți dea o explicație care în decursul timpului se adeverește mai mult sau mai puțin atunci ce ai să faci? Ai să cauți la fiecare vis mai ciudat un interpretator?
Unele teorii spun că visele sunt manifestări ale inconștientului (sau subconștientului), deci visele sunt manifestări ale propriului tău inconștient, a ruga pe cineva să facă analogii cu trăirile lui și să le aplice la ale tale e ca și cum tu ai avea penisul de 5 cm eu de 20 și ți-ași explica cum să satisfaci o femeie.
Cei care pot într-o măsură relativ decentă să interpreteze un vis sunt psihoterapeuții de formare psihodinamică (psihanalitici, jungienii, adlerienii), deoarece ei sapă în inconștientul tău ajung să te cunoască și pot să interpreteze într-un mod cât de cât real ceea ce ai visat.
S-ar putea să ai norocul să dai și peste un interpretator nativ, dar sunt rari. În rest sunt neamuri de-a lui mama Omida.
Îți zic și eu ce ți-a zis "Cdbo00" : visele sunt vise. Și îți mai zic ca atunci când ai un vis ciudat, urât să zici: duca-se cu noaptea și să le dai uitării.

| Cdbo00 a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi. e doat un vis poate iti e tie frica...de ceva din visul acela cum sunt extrateresti de exemplu sau poate te-ai uitat la prea multe filme XD adica extrateresti nu exista...

| Cdbo00 a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi. e doar un vis poate iti e tie frica...de ceva din visul acela cum sunt extrateresti de exemplu sau poate te-ai uitat la prea multe filme XD adica extrateresti nu exista...