| bakero a întrebat:

Speranta moare ultima. Si cand moare?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Destul de greu si dureros cand ti-ai pierdut si ultima chiar si mica speranta pe care o mai aveai.Simti ca nimic numai este la fel,totul pare trist,pustiu si ca numai ai curajul sa o iei de la capat si sa mergi mai departe,insa trebuie sa vedem intodeana si partea buna a lucrurilor,nu doar partea rea,sa fim luptatori, sa nu dam inapoi oricat ne este de greu si cu putina vointa din partea noastra, vom fi din nou cum eram la inceputhappy

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Moare atunci cînd tu decizi că nu m ai ai pentru ce lupta trăii. Dar mereu se va găsii cineva care să te ajute să treci peste starea de deprimare, și să i ei viata de la capăt, speranta de fapt nici odată nu trebuie să moară, ci mereu trebuie ca ea să fie acea scînteie care să ne facă să ajungem unde ne dorim.Dar pentru toate astea trebuie să îi mulțumim lui Dumnezeu.

| Alexafrumusik a răspuns:

Ultima,Cand moare oricine.Atunci sufletul paraseste corpul si nu mai ai o speranta.

| bakero explică (pentru Alexafrumusik):

Nu ma refeream la detalii tehnice. Cauta dincolo de intrebare...winking