| mardeamor a întrebat:

Este adevarat ca speranta moare ultima?broken heart

Răspuns Câştigător
| MariusPopa a răspuns:

Intotdeauna Speranta moare Ultima.
Intotdeauna cand ai un necaz sau cand suferi din anume motiv sau cand pierzi pe cineva sau ceva SPERI. Speri ca lucrurile se vor indrepta mai devreme sau mai tarzi usi ca totul va fi ca inainte.
Concluziabig grina speranta moare ultime.

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

da si pana moare cum te mai chinuie...

| Razvan a răspuns:

Speranta nu moare inainte sa te ucida pe tinewinking

| Rayyy a răspuns:

In unele cazuri, nu mai exista speranta.
Insa e frumos sa consideri ca speranta moare ultima!

| MikyMi a răspuns:

Este foarte adevarat, nu adevarat!
Daca ai credinta ai sa vezi ca va fi asa, dar sa nu te indoiesti nici macar un pic!
Mult noroc!

| anDa a răspuns:

Da, din pacate este adevarat.

| bulgaras_3493 a răspuns:

Speranta moare in momentul in care tu nu mai crezi in acel ceva.
Cand crezi ca numai exista cale de a spera.de a dorii acel cceva... poti spune ca speranta a murit. doar la propriu...( pentru ca in mintea ta.crezi ca mai exista o sansa)

| raine a răspuns:

Vrei nu vrei speranta se tine de tine, nu tu de ea. practic sta in dorinta. si nu cred ca e cineva care sa spuna ca nu-si doreste ceva sau mai mult sau mai bine...
iar in moment ce-ti doresti automat intervine si asazisa "speranta".
iar noi ne dorim pana la moarte ceva( de fapt chiar si dincolo SPERAM sa fie bine)

| Maria_8455 a răspuns:

Nulaughing speranta tine de tine nu stiu daca intelegi. Daca mori tu automat moare si ea, e un fel de feedback

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca speranta ti-a murit esti apatic la viata si ajungi la concluzia sa mori si tu o data cu speranta