| ShadowAngel a întrebat:

De unde provine calmul?

Răspuns Câştigător
| NoCharachter a răspuns:

Din creier probabil. Te gandesti sa te calmezi singur.

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Acelaşi lucru mă întreb şi eu atunci când sunt nervoasă.
Mă calmez ascultând muzică.
Să fie ăsta răspunsul? Muzica relaxantă?

O seară plăcută!

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Din acelaşi loc din care provine şi furiatongue

| alexmircescu13 a răspuns:

Din impacarea cu Sinele. Din armonie, nu din resemnare. Se pot lua decizii si se poate lupta calm, daca omul e impacat cu sine insusi. Starea de armonie decurge din intelegerea faptului ca viata nu e eterna si tocmai de aceea trebuie traita frumos, fluent, cu constiinta faptului ca dupa un urcus urmeaza si o coborare, si nu exista urcus continuu, nici coborare continua. Nu exista una fara cealalta. Asiaticii au formulat notiunile de Yin si Yang, din impletirea lor rezultand armonia, cunoasterea si odata dobandite acestea evident ca se instaleaza starea de calm.

| Măcrin a răspuns:

Din burtă

| Carmen a răspuns:

Din controlul mintii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din resemnare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din chur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alex, dragut ce ai zis tu acolo. Acum hai sa dezvolt si eu: mai demult, ma agitam la orice forma de prostie, marlanie, lipsa de respect, ignoranta. Acum tresaririle sunt sporadice, sunt mult mai calm. M-am resemnat...

| Stig_3782 a răspuns:

Din adncul sufletului...Fiecare persoana e calma in felul ei! asa si tu poti fi calm!