| mODIN a întrebat:

De unde vine nevoia asta de a nega existenta sexului biologic pentru a promova inclusivitatea fata de cei care nu se conformeaza standardelor clasice de masculin/feminin. Nu era suficient doar sa promovam ideea ca nu trebuie neaparat sa faci cu 120 kg la piept ca sa fii "barbat" si ca nu e neaprata sa te imbraci doar in roz ca sa fii "femeie"? Pur si simplu nu inteleg care e *utilitatea* termenilor precum "birth-giving person" doar de dragul de a ne invarti in jurul cozii.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Indiferent de ce face omenire ceea ce face un barbat atragator va functiona si peste un milion de ani si a functionat si cu un milion de ani in urma,creierul reptilean nu va evolua niciodata pentru ca el functioneaza foarte bine,uitate in natura,peste tot,vei vedea ca masculi afla au pui multi, si o pisica este selectiva,nu se lasa la orice motan,nici catele,doar cei mai puternici se reproduc mai des, asta e idealismul o amagire dramatica,oameni vor fii violenti mereu si va exista bulling mereu,indiferent ce vom face, niciodata rasismul nu va disparea, lumea din ziua de azi este o lume ipocrita, falsa, mincinoasa in loc sa fie realista si sa recunoasca biologia noastra cu adevarat

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil pentru că sunt altceva și că societatea are nevoie de "diversitate" sexuală?

| Lupic?27 a răspuns:

In spatele acestor propagande agresive se afla niste unii care au interese dincolo de cele materiale.
Ca de ex reclama anti-masculinitate de la gilette a costat 8 milioane euro. Crezi ca a platit gilette banii aia? Sa fim seriosi, ce interes aveau sa isi piarda clientii ceea ce s-a si intamplat.