| Jipanul a întrebat:

Deasupra cărei țări / regiuni se situează un avion de pasageri care decoleaza de pe aeroportul Otopeni către Roma, după o oră de zbor? Mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Cel mai probabil, deasupra Serbiei.

| Darkmagic a răspuns:

Un zbor comercial Bucuresti- Roma dureaza o ora, +/- 5 / 10 minute, asadar, dupa 60 de minute de zbor, aeronava se va afla deasupra Italiei.
Cu placere, anticipat. happy

| Holiday a răspuns (pentru Darkmagic):

Cam 2h si 10-15 minute faci. Probabil ai citit tu ceva pe net, doar ca ora de pecare e ora Bucurestiului, iar ora de sosire e, evident, ora Romei. Asa ca, dupa o ora esti pe undeva pe deasupra Serbiei sau Bosniei, cum a mai spus cineva mai sus.
Vorba ta, cu placere anticipat.