| AvalohAlyn a întrebat:

Deci experientele NDE(cazurile de experiente de moarte clinica) pot fi dovezi ale existentei unei continuari a vietii dupa moarte? Ce credeti?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Fiecare din noi vom avea dovada atunci cand ne va veni rindul. happy

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Știința a demonstrat că răspunsul e negativ, poți căuta pe Google asta.
Este doar o manifestare a psihicului uman aflat într-o situație limită.

| Deliiiia a răspuns:

Buna, nu sunt neaparat dovezi, fiindca sunt doar marturii si in eventualitatea ca persoana respectiva spune adevarul, exista posibilitatea ca aceea sa fie doar o manifestare a subconstientului, un fel de vis amplificat.

Mai eista experiente extracorporale care nu implica o moarte clinica si pot fi induse si prin meditatie. Eu consider ca sunt dovezi pentru cel care le experimenteaza. Personal, cred ca exista un plan diferit de cel fizic.