| RAY a întrebat:

Deci o persoana urca de la parter la etaj dar de fapt ajungea la parter cum nu stiu,am vazut video pe net, astept sa imi raspunda bunny la intrebarea asta sau o persoana rationala

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu este real filmul. Fizic vorbind nu poti face chestia asta. Poti forma o iluzie optica daca o desenezi sau o construiesti si o pui intr-un anumit unghi (incat sa nu stii sigur care scara urca si care coboara). Dar nu o poti utiliza in felul asta (sa cobori si apoi sa apari sus). Cel mai probabil au editat videoul in asa fel incat sa para ca ar fi reala.

9 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu e real.

| RAY explică (pentru Inferno):

Te rog uitate la acel link care incerca sa explica si mie mi greu sa inteleg cum e posibil sa urci si de fapt sa cobori ceea ce e imposibil sau nu?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Nu este real filmul. Fizic vorbind nu poti face chestia asta. Poti forma o iluzie optica daca o desenezi sau o construiesti si o pui intr-un anumit unghi (incat sa nu stii sigur care scara urca si care coboara). Dar nu o poti utiliza in felul asta (sa cobori si apoi sa apari sus). Cel mai probabil au editat videoul in asa fel incat sa para ca ar fi reala.

| doctorandus a răspuns:

Mda, mda.

| OoBunnyoO a răspuns:

Din pacate nu stiu exact despre ce anume vorbesti. Poate daca imi arati videoul? Poate fi vorba de orice, de la o halucinatie pana la o iluzie optica.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Stiu ca e ciudat e un truc de fapt, urca persoana de la parter la etaj si ajungea iar la parter e incredibil nu am inteles nici eu asa ceva, din pacate nu-mi amintesc cum se numea acel video

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Banuiesc ca este un fel de iluzie optica. La fel ca Ames Room. Dar, fara sa vad despre ce este vorba nu pot sa stiu sigur.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Da e un truc asta spuneau si cei din video

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Uite ce am gasit http://beforeitsnews.com/......63936.html

e ciudat rau, nu-mi vine sa cred nici acuma