| anonim_4396 a întrebat:

Deci,stiti cu totii ce sunt visele nocture,ei!,ce parere aveti voi despre controlul viselor,este posibil,pentru ca gasesc pe internet tot felul de "tutoriale" despre asa ceva,sau gandurile noastre pot fi controlate doar in timpul zilei? Sau despre chestia cu "Daca ai visat pe cineva inseamna ca se gandeste la tine" ori "Daca nu dormi,inseama ca esti treaz in visul altuia",asta e o intrebare fara funda,doara asa, ca vreau sa visez frumos la noapte happy scuze daca nu am ales categoria potrivita...

Răspuns Câştigător
| 4everYO a răspuns:

Parca nu vroiam sa-ti raspund, vroiam si eu o funda...OK.Hai cati raspund.
Poti sa-ti controlezi visele, orice om poate.Eu pot uneori sa mi le controlez.
Dar ca sa poti sati controlezi visele, trebuie sa ai un vis lucid,trebuie sa-ti dai seama ca visezi ca sa poti controla visul. Daca ti-ai dat seama ca visezi,urmatorul pas este simplu,trebuie sa-ti imaginezi ce vrei sa se intample si o sa se intample,dar,ai nevoie de ceva dorinta, si putere mentala. Daca le ai pe amundoua, iti trebuie doar rabdare, uneori dureaza pana se intampla ce vrei tu, dar alte ori, doar se intampla cum ti-ai inchipuit dorinta.
Daca visezi pe cineva poate insemna multe chestii.Subconstientul incerca sa-ti dea raspunsuri la problemele tale.
Si daca nu dormi inseamna ca nu esti obosita...

| anonim_4396 explică (pentru 4everYO):

Iti dau funda, si pentru raspuns si ca mi-ai bagat in seama intrebareawinking

| 4everYO a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu,is pasionat de vise, si de controlarea lor.Cum am vazut intrebarea n-am putut sa nu-ti raspund.
Daca esti interesata de asta, cauta pe net, si daca cea din poza de la profil esti tu, ai intre 15si20 de ani asa ca banuiesc ca sti engleza, o sa gasesti in engleza multe articole interesante, si nu sunt greu de inteles, eu am 14 ani si inteleg tot.
Si multumesc pentru funditakiss

8 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Da,este posibil, da am auzit că-ţi trebuie destul de mult "antrenament".
Am reuşit şi eu o singură dată să fac asta, însă involuntar. A doua oară când am încercat, am adormit ca ultimul tilicar şi n-am mai visat nimic.

| Miauti a răspuns:

Visele pot fi controlate cu usurinta atat ziua cat si noaptea.

http://pazniculviselor.blogspot.com/2011/11/teorii-manipulare-vis.html

| OOOLEOOO a răspuns:

Cand visezi ai posibilitatea sa fii liber, de ce sa vrei sa controlezi si asa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru OOOLEOOO):

Pentru ca vreau sa-mi transform visele banale in ceva ireal,m-am saturat sa visez ca ma plimb si atat,sau sa uit ce am visat pentru ca nu m-a impresionat deloc,stiu ca pare prostesc,dar eu dimineata ma trezec cu un zambet pe buze daca am visat bine noaptea si sunt bucuroasa toata ziua,am chef de viata,dar cateodata visez despre sfarsitul lumii sau lucruri din astea neplacute,si pentru ca pot sa-mi creez propria poveste daca as putea sa-mi controlez visele, sau cand visez ce vreau, mi se par lucrurile atat de reale, si ma trezec intr-un mod atat de hilar cateodata, stiu ca nu te intereseaza, dar asta e happy

| CamiiBăă a răspuns:

Nu.Poti sa controlezi si ziua si noaptea.

| SweetyღGirl a răspuns:

Eu imi pot controla visele doar cand sunt costienta ca visez.:d cand imi dau seama ca visez, primul lucru vreau sa zbor.ma arunc de pe bloc zbor, deci este posibila controlarea viselor