| LisaJulie a întrebat:

Demult am auzit ca dacă nu vorbești timp de 1 luna sau 2 trebuie sa iei alfabetul de la capăt! Cum vine asta? Adică se presupune ca dacă nu vorbești mult corzile vocale se refac! Cat trebuie sa stai fără sa vorbești ca să se întâmple asta?

3 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

N-am auzit de chestia asta in viata mea si chiar ma indoiesc ca ar dura mai mult de 5 minute sa-ti revi, presupund ca nu ai vorbit din motive ce nu tin de trauma grava la corzile vocale

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil că foarte mult timp, dar nu în societate, ci într-o zonă extrem de retrasă unde nu exista conexiuni sociale.
Chiar și așa, mai mari șanse ai să înnebunești decât să nu mai știi să vorbești.

Răspuns utilizator avertizat