| danimarinescu a întrebat:

Despre horoscop.
Dar știu că cuvântul zodie vine din greacă și înseamnă animal. Cum nu mă cobor la rangul de animal zoo, mă consider ființă umană inteligenta și civilizată. Nu pot fi capră, leo sau rac peste sau alte bazaconii.
Un mecanism bazat pe mișcarea constelațiilor cerești care sunt de acord că preconizează eclipse influențează că și luna multe lucruri dar nu soarta oamenilor și comportamentul.
Dacă ești prost poți fi in orice ce zodie?
Mulțumesc frumos. O seara buna

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Zodiile s-au facut in urma unor observari milenare. Si da, se pare ca exista relatie intre momentul nasterii si caracterul uman.
Soarta ne facem singuri, dar sub influenta altora,
Prostimea este fara limite si se extinde vertiginos. big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. Totuși luna provoacă maree. Și unii se sinucid pe pământ în funcție de fazele lunii, sau de petele din soare.

| danimarinescu explică (pentru sadrian46):

Nu contest. În necunoștință de cauză.
Am doar opiniile personale.

| dullcat a răspuns:

Ce discutii doresti din moment ce bati apropoul ca oricine crede in horoscop e prost? laughing

| danimarinescu explică (pentru dullcat):

Cucoană treci pe alt canal.
Fi rezonabilă și evită să te mai bagi în seamă. Vino cu argumente frumos scrise și arată mi un pic de materie cenușie.

| dullcat a răspuns (pentru danimarinescu):

Pentru ce sa aduc argumente? Eu nu cred in astfel de lucruri.Dar nici nu ma apuc sa atac aiurea oamenii care o fac.Da tu dovada de materie cenusie incetand sa te comporti ca un troll.