| Los a întrebat:

Din punct de vedere fizic, exista trecut si/sau viitor?

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu exista timp.Nu exista decit spatiu.

| shadovv a răspuns:

Din punct de vedere fizic, punct de vedere care e prin definitie matematic, exista T, delta t, t1, t2, etc.

Din punct de vedere metafizica nu stiu daca trecutul si viitorul exista sau doar sunt in starea de "devenire". Aici se poate intra in polemica Heraclit-Parmenides.

| sabin89 a răspuns:

Permite-mi sa raspund printr-o intrebare. Daca nu exista din punct de vedere fizic, atunci din ce punct de vedere exista? Pentru ca, totusi, trecut si viitor exista.

| oliviaaa a răspuns:

Trcut exista dar viitorul doar il presupun, nimeni nu stie cu exactitate ce se va intimpla miine poimiine si asa mai departe.

| RAY a răspuns:

Viitorul nu poate exista, noi cream viitorul, trecutul e perceput de creierul uman ca fiind ceva ce s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| sousabo a răspuns:

Nu.

| Lighto a răspuns:

Exista doar prezent! Nu poti aduce ceva din viitor sau din trect! Si chiar daca aduci acel ceva e tot in prezent!