| mentholinks a întrebat:

Disparand perspectiva mortii oare ce perspectiva am capata asupra vietii?

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De vesnicie.

| WhatheWow a răspuns:

Moartea e o certitudine si nu o perspectiva iar daca, ca prin minune aceasta ar disparea, cu siguranta ca nu va dura mult pana cand moartea chiar ar putea deveni perspectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu stie!

| lolium a răspuns:

Ar fi aiurea daca nu ar exista ideea de moarte. Lumea nu ar mai face lucrurile la timpul lor, pentru ca ar avea o vesnicie la dispozitie, n-ar mai aprecia viata pe care o au, n-ar mai intelege notiunea de viata. orice lucru trebuie sa aiba un inceput si un sfarsit, altfel acel "lucru" nu ar mai putea fi definit

| GabrieloKg a răspuns:

Sa nu mai mori sau sa nu te mai gandesti ca mori?

Daca nu mai mori, apare clar imortalitatea si aici inseamna ca lumea ar scapa de sub control. Nimic nu va mai putea fi oprit. Daca nu mori, inseamna ca poti face orice vrei, orice.

Daca nu te mai gandesti la moartea ta, o sa fii cumva liber, nu o sa te mai gandesti ca nu ai timp sau ca nu ai facut ceva anume si nu mai ai timp. O sa traiesti.