| CristyBv a întrebat:

Dupa cum ati vazut si voi, clima nu mai este aceeasi, sunt doar 2 anotimpuri vara si iarna. Sunt niste canicule care pur si simplu te ard! Credeti ca o sa ajungem ca in filmul Knowing?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Nu stiu filmul, dar o sa ajungem ca Venus (poate planeta a fost locuita). Oamenii de stiinta ne-au avertizat, pacat ca e minte putina.

| LittleLady a răspuns (pentru Mădă0611):

Da.Sa stii ca ai dreptate.Suntem niste inconstiienti si nici acum in ultima clipa nu ne invatam minte.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Schimbarea climei este o exagerare, o asemenea ipoteza nu se poate baza pe cativa ani cu vreme capricioasa. Eu unul nu cred nici macar in incalzirea globala, mai ales dupa ce am trecut prin doua ierni albe si geroase.

| psycho771 a răspuns:

Cred ca si noi si natura ne vom adapta. vor disparea specii, vor aparea altele. asta e. cat vei trai tu (si eu) nu cred ca se vor intampla cine-stie-ce "minuni" big grin

| RAY a răspuns:

Exagerezi ca astia de la tv plangaciosi, sunt 4 antompiuri

| ErrorFound a răspuns:

De unde ai scos-o si p-asta? straight face
Nu este posibil sa se ajunga de la temperaturi de 30 de grade la temperaturi sub 0 pe o suprafata atat de mare peste noapte. straight face Deci va exista intotdeauna primavara si toamna.

| Gabitzu246 a răspuns:

Clima a fost in continua schimbare de cand s-a format lumea, si atata timp cat oamenii vor sta cuminti si nu vor mai da cate o bomba nucleara sau ceva asemanator vom fi bine pentru multi ani de acum inainte.

| Gabitzu246 a răspuns:

Sunt oameni care muncesc acum pe camp la 40 de grade si nu se mai plang atata, pana la urma este vara frate cum vrei sa fie?

| CristyBv explică (pentru Gabitzu246):

Nu voriam sa se ajunga la astfel de posturi, a fost o intrebare radicala. Nu vorbesc despre prezent ci despre viitor. Eu am urmarit temeperaturiile si m-au pus pe ganduri. Acum fiecare cum vede problema. Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| Aimèeeee a răspuns:

Putin o sa se adapteze.

| CristyBv explică:

Am exagerat cu NUMAI iarna si vara, dar nu puteti ignora ce este asa clar...