| liviu93 a întrebat:

Dupa parerea voastra... ce varsta are omenirea?

Răspuns Câştigător
| ERMO a răspuns:

Mi-e imi place sa cred ca varsta unei omenirii sta in avansarea ei ca civilizatie.Luand-o asa cred ca omenirea ar avea cam 14-15 ani dupa mai multe etape civilizatoare. Dupa termeni istorici omenirea ar avea ceva pe la 1 000 000 ani(inceputul epocii paleolitice la poporul roman). De alte civilizatii nu stiu, dar banuiesc ca fenicienii au fost primii sau egiptenii(nu sunt sigur) acum aproximativ 4-5 sau 6 milioane de ani.

9 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

@danut

Nu doar ateii cred ca varsta omenirii e mai mare decat 6 mii de ani, ci si unii crestini.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Draga Danut, prin simpla definitie a cuvantului crestin ei sunt crestini. Catolicii sunt crestini. Nu confunda fundamentalismul cu crestinismul. Iar eu, desi ortodox, sunt si eu unul dintre acei "oameni", si nu ma regasesc in niciuna din descrierile facute de tine. Numai bine.

| danut a răspuns:

Dpdv crestin circa 6000 de ani, dpdv ateu, nu se stie sigur ca nu era nimeni pe vremea aia. :rolling on the floor

| danut a răspuns:

"HepHap a răspuns: @danut Nu doar ateii cred ca varsta omenirii e mai mare decat 6 mii de ani, ci si unii crestini "
Ai dreptate, intr-adevar sunt si uni care isi spun crestini printre cei ce cred ca zilele in care Dumnezeu a facut omenirea sunt milenii. Le-as spune "oameni" cu fundul in doua barci sau zic ca-s una si-i pupa in dos pe altii. Ori crezi in ce a spus Dumnezeu ori nu, nu merge si cu varza si cu, capra. Aici nu exista o zona "gri" sau daca uni o vor, este alegerea lor dar total nefolositoare.

| Pomar a răspuns:

Se considera ca omul a aparut pe pamant acum 2 milioane de ani.

| Adyr0 a răspuns:

Nu mai mult de 10. 000 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| dsadasdsada a răspuns:

Adica...cat traieste un om? laughing dupa mine 70-80 de ani avand in vedere ca buni mea a murit la 74 sad

| dsadasdsada a răspuns:

Deci sunt varza sorry xD.