| Razvuaroundthefaggz a întrebat:

Dupa prezicerile lui Nostradamus, exista 3 antichristi, primii doi au fost expusi ca fiind Napoleon Bonaparte si Hitler, credeti ca, cel de al III-ea antichrist este Barack Obama?
Pentru convingere ca nu vorbesc prostii vizionati videoclipul http://www.youtube.com/watch?v=-UOKTNFMgQ8&feature=relat ed

Nostradamus a prezis ca vor exista 3 antichristi sub numele de
Napaulon Roy, Hister si Mabus, aceste 3 nume avand legatura mare cu numele de Napoleon(Napaulon Roy) Hister(Hitler) si Mabus care ar putea fi Obama. Un scurt calcul, M A B U S, Barack obaMA hUSsein sau ObaMA Barack hUSsein(literele mari citand clar M A B U S.
/edit.
Credeti ca francmasonii, masonii si Illuminati au legatura cu antichristul?
Credeti ca Obama va fi al treilea antichrist?
Intrebarea e special pusa pentru cunoscatori de situatie, nu dau funda pe raspunsuri care nu se leaga de subiect.

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

0. Nu-ţi răspund pentru fundă aşa că îmi pasă prea puţin spre deloc de faptul că tu nu vrei să vezi realitatea. Îmi fac doar datoria cetăţenească de-a ţi-o expune.
1. Nu, sub nicio formă. Din trei motive:
1.1. Antihristul ca şi dumnezeu, iehova, allah, krishna sau Moş Crăciun sunt personaje mitologice. Prin definiţie acestea nu există deci nimeni nu poate avea vreo legătură cu ei.
1.2. Masonii şi francmasonii sunt una şi aceeaşi chestie.
1.3. Illuminati nu mai există. A fost o mişcare formată din cercuri semi-elitiste care se adunau să discute raţional. E firesc că o făceau în secret pentru că trăiau în state semi-teocratice iar ei discutau prin filtrul raţiunii care rănea profund orgoliul preoţesc.
2. Nu, pentru că nici primii doi nu au fost vreun antihrist. Napoleon dacă-i până-ntr-acolo a făcut o treabă bună. Hitler da, era dement, dar nu e singurul dement din ultimele două secole. Mai avem Stalin, mai avem Mousolini, mai avem George W. Bush, mai avem Osama bin Laden (?! - discutabil), mai avem Saddam Husein... mai sunt/au fost demenţi, unii dintre ei comiţând orori chiar mai mari decât ale lui Hitler şi Napoleon la un loc. În plus, în numele religiei creştine au fost ucişi mai mulţi oameni decât a reuşit Hitler, Stalin şi Napoleon la un loc. Urmând logica ta, poate mai degrabă religia creştină este antihristul.

Ştiu că sunt savuroase teoriile astea ale constipaţiei. Şi pentru mine ca sceptic sunt savuroase dar ca literatură SF. Oricum, mult mai atrăgătoare decât literatura SF preferată de români - biblia.

Salut.

| FucktheSystem a răspuns:

Greșit, nu-i obama, sunt eu, până acum eram sub acoperire dar mi-am dezvăluit adevărata identitatebatting eyelashes.

| MMihai a răspuns:

Astea sunt prostii!

| MMihai a răspuns:

Ți-am răspuns la subiect și am urmărit cât am rezistat, tâmpenia aia de videoclip!

( Dar, la modul real nu a existat nici un Iisus Christos, nu există nici un diavol, și nici un Anticrist!

Au existat mai multe pre creștinisme, și mai multe filozofii religioase mesianice, iar pornind de de la acestea „ gașca ", latino- moeso-geto-dacului Canstantin au inventat „ Creștinismul ", ca să dea un aspect religios, luptei lor, pentru puterea absolută, în împeriul Roman!
Ei venind cu o religie, era un fel de război religios, nu o simplă luptă pentru putere!

Pentru că religia lor venea cu 3 treburi :

1... Întoarce și celălalt obraz, ( deci rabdă orișice și nu te revolta )

2...Dă „Cezaarului ce este al Cezarului", ( fii obedient în raport de puternicii vremii )

3...deci o religie care îl ținea pe credincios în stare de semi-vită, (credinciosul fiind o oaie mai mult sau mai puțin rătăcită, chestia cu oaia semnificând nevinovăția creștinului direcționat de „ Necuratul", spre păcat, „ iar dacă dai banul la biserică" noi prelații ne vom ruga ca să îți fie iertate păcatele, deci :
4... Îndobitocirea credincioșilor pentru prosperitatea scârbelor de popi! )
care trebuie să suporte de toate, că : „o va duce bine în Rai"!

Pentru că era foarte inconsistentă, acea religie, au lipit cu scuipat o bucată dintr-o religie cu foarte puțini adepți, respectiv religia mozică, iar acțiunea Noului Testament era în Țara Canaanului!

„ Textele originale ", ale creștinismului sunt scrise în limba greacă!

Dacă creștinismul, nu ar fi fost o făcătură idioată, „ textele originale" ar fi trebuit să fi fost scrise în ebraică sau în aramaică, sau în altă limbă vorbită în „Țara Canaanului", dar nu în gracă!)

Se poate construi o filozofie religioasă, fără panteon malefic, / fără zeități de tip diavol!

Evident că nu se poate construi o filozofie religioasă, fără panteon divinic, adică fără nici o zeitate bună.

( Explicat altfel : în primul rând, că nu există diavoli și evident nici un Anticrist!
Sau explicat de altă manieră se poate construi o filozofie religioasă foarte coerentă fără panteon malefic / fără zeități de tip diavoli, draci, Satana etc!
Evident că o asemenea filozofie religioasă este mai mai grea decât Creștinismul din punctul de vedere al credinciosului!
Creștinul va zice : „ Eu eram un băiat foarte bun, dar m-a direcționat / m-a făcut „ Necuratul", să păcătuiesc!"
Credinciosul religiei fără diavol, vă spune : am păcătuit de idiot ce am fost!, ( că nu va avea asupra cui să transfere vina /responsabilitatea păcatelor sale!)
Ca religia / filozofia religioasă fără diavol să fie Foarte coerentă trebuie introdus axiomatic faptul că fiecare om în parte este o ființă divinică. / un epsilon Dumnezeu!
De asemenea trebuie adăugat, că chiar dacă există Diavol și panteon Malefic, omul are datoria să biruie, fiind un epsilon Dumnezeu, influențele malefice! )

Nu dau doi bani pe cretinismele ( „ prezicerile lui Nostradamus " ) lui Nostradamus, care pot fi „interpretate ", în toate felurile!

| DorelSudoru a răspuns:

Asa si?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptiuuuuuuuuuuu, na ca aici dau cu palaria d pamint in fata lui kong thumbs up sau nerdD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e sa fac niste calcule cu influente, as afla ca si TPU este condus de francmasoni sau iluminati.
Mereu au fost oameni fara ocupatie, ce au vrut sa desparta firul in patru, asociind evenimente si alte prostii cu numere biblice, sfarsituri-inceputuri.
Mie chiar imi e jena sa ma gandesc ca media a televizat un sfarsit al Lumii inexistent, sau ca traim vremuri(eu le traiesc! la mine ma refer! ca asa,. au mai fost idioti care au zburat cu bicicleta in istorie)... vremuri in care ni se pun pe tava tot felul de bazaconii iar noi trecem pasivi pe langa ele fara sa deschidem un spital de boli psihice.
Si tot timpul apar antihristi! wtf?!?! "Isusi" nu mai apar? sau nu mai face Dumnezeu fata prezervativelor puse pe falusul magic si uitate de-a lungul timpului?
A ...si imi esti dator cu 6:47 min. din viata, cand o fi sa mori sa ma suni sa vin cu jumatate de ora mai devreme, stii tu! pana ajung, pana mai beau o cafea, sa am timp.
Ah! si sa te feresti de cifra 6! abia astept bancnota de 666 RON laughing
Cred ca le-as culege de pe jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A prezis Vostradamus asa ceva? al nostru a prezis altfel.

| Razvuaroundthefaggz explică:

@mihaidavidoglu129038290381289039
Nici macar nu ai vazut videoclipul dar vrei sa incerci partea aia cu offtopic
citeste ultima fraza din textul meu.

| Razvuaroundthefaggz explică:

@kongeriket

Imi place mult raspunsul tau, si daca e pana acolo prefer sa beau o bere decat sa merg la biserica sau sa ma inchin lui Dumnezeu(nu am o dovada clara ca ar exista)...nu ma consider un ateu,si nu suport sa vad popoare de oameni indobitocite si subjugate de crestinism(stiu ca crestinismul a facut mai multe victime decat Adolf Hitler, Stalin, etc etc)
@ChioruL
U TROLL! xD

| Razvuaroundthefaggz explică:

2st
@kongeriket,uite ca sa iti dovedesc ca oarecum mai exista poate nepoti ai celor din clanul illuminati(infiintat in 1776 daca retin bine, de 13 familii regale, care detineau puterea economica, mondiala.etc) as vrea sa te uiti putin pe youtube, sau orice site la videoclipul "demascarea industriei muzicale", explica destul de bine chiar si artisti precum 2pac,eminem,dmx(si majoritatea ascultati in U.S.A, mainstream ca sa ii zic asa) despre illuminati si ca, ar mai exista intre noi.(nu zic de cele 13 familii,familii de vita nobila,dar poate nepoti, urmasi, care au pastrat cunostintele adevaratilor Illuminati).

| Razvuaroundthefaggz explică:

@fanaticdupatine: cifra 666 e la fel ca si 150 si 1 si 2 si restul de cifre, nu mi se pare ca are influente negative sau asa zisa
"the number of the beast"

| Zulu a răspuns:

Nu