| Swetlly122 a întrebat:

Cine credeți că a fost mai bun Barack Obama sau Donald Trump?

Răspuns Câştigător
| heracles a răspuns:

Atat Obama cat si Trump sunt niste paiate, marionete, care sunt condusi de altii, multimiliardari din umbra, J.F.K. a vorbit despre acesti impostori, le-a dat in vileag planurile si banuiesc ca stii ce-i s-a intamplat cu J.F.K.

34 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici Barack Obama sau Donald Trump nu conduc america,cei care detin banii conduc totul,exista bogati care sunt anonimi si care conduc lumea din umbra,ei stau si ne privesc cum privim noi o piesa de teatru,toate ideologile au fost experimente atat,capitalismul e un experiment si comunismul,nazismul, facismul ca sa se vada cum se comporta oameni, ce reacti au, poate e o enitate alien, habar nu am

| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

În Lila, de R.M. Pirsig, autorul compară marile structuri umane, de exemplu orașul New York cu niște monștri care înghit pe cei ce le-au creat. care au consecințe pe care nu le-a dorit nimeni.
Astfel, sociologii ar putea să se îndrepte să cerceteze aceste aspecte și să caute. să ofere soluții.

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

Am vazut un film foarte interesant, totul incepe cu o crima apoi se dovedeste faptul ca erau niste oameni rapiti care locuiau intr-un oras ca era in univers si aliens astia vreau sa stie ce inseamna a fi om asa ca astia uitatu totul

| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

Nu cunosc acest film, dar ceea ce îmi spui îmi aduce aminte ceva.
Așa se pare că marile puteri, care a mijloace de informație mai serioase decât omul de râmd știu mai multe despre UFO, OZN, alieni.
Un motiv serios, securitatea națională. Mă refer aucum la USA.
Unii ofițeri de rang înalt iești la pensie, susțin ei că au avut acces la dosare secrete și ședințe secrete la nivel foarte înalt spun că îngrijorarea acolo la vârf se referă la următorul aspect.
Ar fi mai multe rase de alieni. Unii seamănă leit cu noi și se pot deghiza. Și aceasta era îngrijorarea lor, dacă se deghizează unii și pătrund acolo la Pentagon, cum separi alienul de pământean?

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric Obama a fost mai bun!

| sierra1 a răspuns:

Deocamdată Trump nu e la timpul trecut

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți să compari cu Donald Trump și să spui - a fost-. El este încă președinte și va candida și pentru al doilea mandat. Mai bun din ce punct de vedere? Întrebi, ce credeți? Crezi ceva când poți avea și dubii. Ca să spui din punctul tău de vedere, cine a fost mai bun, asta este o părere, nu o credință. Iar părerea ta nu contează, nu ține nimeni cont de ea, este bună pentru chat când nu ai ce face, cu cine nu are ce face.
Ce știi despre Barack Obama, înafară de nume, ca să poți discuta despre ce a făcut el în politcă. Scrie aici măcar 10 propoziții dacă vrei să discut cu tine despre asta.

| johnnny123 a răspuns:

Este ca și cum ai întreba "Cine credeți că este un solist mai bun, Freddie Mercury sau un butoi de tablă aruncat pe scări?"

| aXy99 a răspuns (pentru johnnny123):

Sa-nteleg ca il alegi pe Trump. interesant.

| johnnny123 a răspuns (pentru aXy99):

De unde până unde ai tras concluzia că-l aleg pe Trump?
Deși nu credeam că este nevoie, o să clarific. În comparația mea, Obama este Freddie Mercury, iar Trump este un butoi de tablă aruncat pe scări.

| aXy99 a răspuns (pentru johnnny123):

Glumeam.

Dar sa stii ca nici Obama n-a fost asa grozav.

| johnnny123 a răspuns:

Ce surpriză... Susținătorul fascismului este de partea lui Trump.

Iar argumentele denotă (pentru a câta oară?) un nivel de cunoștințe absolut jalnic. Hai să le luam pe rând.

1. "Obama a legalizat căsătoriile între homosexuali." FALS.

Căsătoriile între homosexuali au fost legalizate în toate cele 50 de state americane în intervalul 2004-2015 prin diferite hotărâri judecătorești statale și federale, precum și prin vot.

Mai mult, 64% dintre americani susțin căsătoria între homosexuali, deci legalizarea acesteia reprezintă voința poporului american, nu a unui președinte (care de altfel nu are puterea să "legalizeze" nimic).

2. "Americanii l-au votat atat ca era negru asa la misto". FALS

Este de departe cea mai stupidă afirmație pe care ai făcut-o vreodată. Atât de stupidă încât nici cei mai înverșunați și extremiști adversari ai lui Obama nu au făcut-o vreodată.

Ce om în toate mințile își votează un președinte "la mișto"? Este ca și cum ți-ai alege "la mișto" doctorul care-ți va face transplantul de ficat. "Ha ha ha, o să mă omoare și o să se facă de râs. Ce mi-am bătut joc de el"

Și chiar dacă prin absurd am admite că este posibil ca un președinte să fie ales "la mișto", de unde ai ști că nu a fost ales Trump "la mișto"?

3. "Lui Donald Trump ii pasa de americani". FALS

Washington Post a colectat toate declarațiile publice ale președintelui Trump și a contorizat numărul de neadevăruri conținute în ele. În 730 de zile de mandat, Trump a făcut 8158 de afirmații false.

Îi pasă atât de mult de americani încât a suspendat activitatea agențiilor guvernamentale și ține 800, 000 de angajați federali neplătiți de 34 de zile, în ceea ce a devenit cea mai lunga perioadă de închidere a guvernului din istoria Statelor Unite.

Îi pasă atât de mult de americani încât acțiunile sale în relația cu Rusia au forțat FBI-ul să deschidă o anchetă pentru a investiga suspiciunea ca Trump să fie spion rus, o altă premieră în istoria SUA.

Și lista ar putea continua pe încă 100 de pagini.

| johnnny123 a răspuns:

...și ne-am întors la retorica fascistă.

Întrebarea este cum să te iau eu pe tine în serios, când nu ești decât un puștiulică de clasa a zecea care crede că a înțeles problemele acestei lumi, în timp ce se screme să fure bani de țigări de la părinți și se întreabă de ce jucăriile sunt scumpe.

| johnnny123 a răspuns:

Voiam să văd și eu cine mă face șobolan, ca să știu dacă are vreun sens să mă simt jignit. După ce ți-am citit întrebările, m-am convins că nu are niciun sens. Este ca și cum m-aș simți jignit că o maimuță aruncă cu fecale înspre mine.

| Goete a răspuns:

Adica, om mai un?

| AC4S4 a răspuns:

Vorbesc de partea sociala.
Barack Obama e democratul care incerca prin lege sa lase barbatii care se identifica ca femei sa foloseasca toaletele de femei. De fapt, a facut sa existe toalete comune pentru toti. A facut propaganda liberala astfel incat atunci cand Donald Trump a vrut sa schimbe decizia lui Obama, oamenii spuneau ca ii priveaza pe transgenderi de drepturi.

In 8 ani de mandat, Obama a facut din SUA o tara in care anormalul e numit normal. Nu-mi place pur si simplu sa ma uit la orice material are de-a face cu ideile Partidului Democrat. Obama reprezenta ideile lor.

Nu-mi place nici Donald Trump care nu poate fi numit un conservator care lupta pentru valorile crestine. Dar, decat un liberal care lupta impotriva valorilor crestine, Barack Obama, mai bine Trump.

| Crackman a răspuns:

Ce iti pasa?
Este american si indiferent cine este la putere o sa aiba interes sa joace meciurile in terenul altora.
Oricum cel mai bine este sa iti vezi de viata si ce considera armata americana ca este mai bine pentru tine.

| Darkmagic a răspuns:

Trump are doi ani de la preluarea mandatului, Obama a avut opt ani la dispozitie, sa arate "ce poate", fiind un exponent al "politically correct".
Cine e avizat cu ceea ce a insemnat asta in SUA, probabil ca stie si partile intunecate, de MARE maro.
Tu, Swetlly122, ai auzit cu siguranta de ISIS.
Vei fi incantata sa afli ca Obama a fost "parintele" acestei organizatii, in urma tampeniei numite "Primavara Araba".
Mai are cineva si alte nedumeriri cu privire la "intelepciunea" politica, marca Obama?
ObamaCare? Dosarul iranian? Asigurarile ACA? Deficitul? Dosarul Ucraina?
Despre ce naiba se "discuta" aici?
Pana la urma, dintre cei care au raspuns, e vreunul cetatean al SUA, sau eu, somalez fiind, ""discut"" cu niste romani...despre SITUATII din Somalia?
Ca asa pare...
Nu e un pic...de ras? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Americani : Donald Trump -
Barack Obama era prea liberal, motiv pentru care America a devenit o tara cu populatie predominant de culoare

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Loool, zici ca in intre 2009 si 2017 s au mutat toti negri in America sau s au inmultit la o viteza de 20 ori mai mare. Afirmatie de 2 lei.

Si nu, pentru americani Trump nu e bun deloc. Pentru nicio tara nu e bun un presedinta instabil... si nu doar politic si si psihic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta n-am mai auzit-o. CUm a facut sa faca america sa devina o tara cu populatir pedominant de culoare? Le-a luat prezervativele de la magazine? sa-i oblige sa faca copii multi? sau cum? si cum a facut cu albii, sa nu mai faca copii, le-a dat prezervativele care le-a luat de la magazinele de cartier de la negrii, ca sa faca mai mult cei de culoare, sa predomine ei ca rasa? laughing

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde îți iei aceste informații, din același loc de unde ai citit și teoria că luna este artificială?

Pentru ca pe viitor să nu te mai faci de râs în halul ăsta, află că distribuția pe rase a populației SUA în 2015-2016 a fost următoarea:

- Albi (non-hispanici): 62%
- Hispanici: 18%
- Negri: 12%
- Asiatici: 5%
- Altele: 3%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă americanii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barack Obama, nu grasu ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obama a fost un dezastru pentru lumea asta, nu doar pentru SUA, iar Trump pare că a luat-o razna de câteva luni, mai ales de când avansează Mueller, parcă e senil

| OrdanKarris a răspuns:

Donald Trump evident.

| denisTiky a răspuns:

Obama, clar, il iubesc pe omul ala(no homo)

| christine99 a răspuns:

Donald Trump. De cand a fost el ales, s-au oprit milioanele de imigranti musulmani din intrat ilegal in Europa si au fost mai putine atacuri teroriste.

| johnnny123 a răspuns (pentru christine99):

Wow...
Poate îmi explici și mie cum a oprit Trump milioanele de imigranți musulmani să intre în Europa.

Eu știam că locuiește peste ocean și acolo se tot chinuie să construiască un zid ca să nu intre imigranții mexicani în SUA. Problema este că majoritatea oamenilor și-au dat seama că este o idee imbecilă și nu mai are suficient suport.

| Alfred0703 a răspuns:

Donald Trump.

| venividivici2017 a răspuns:

Intrebarea ta ar fi trebuit sa fie de genul:"Cine a fost mai inteligent?" Categoric Barack Obama si nu pinguinul non conformist de T-RUMP!

| heracles a răspuns:

Daca vrei sa stii ce se intampla in lume poti sa vezi un film numuit Haos in Seattle, despre globalizare, e.t.c.

| NuSpargConturi84 a răspuns:

Barack Obama

| claudiusasa a răspuns:

Barack Obama