| TamplaruAnisoara a întrebat:

După tehnologia existența acum se poate observa "doar" 4% din Univers. Urmează o tehnologie mai performantă la care se lucreaza care sa arate totalul planetelor existente din cei 96% cât și din ce materie sunt compuse cele care încă nu sunt observabile. Sursa Radio

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Chiar așa? Eu cred că 4% e foarte mult. Trăim pe o planeta infima fata de Univers, enormă fata de noi, și nici pe ea nu o știm bine. Nu știm ce se afla in Groapa Marianelor, sau ce se intampla in interiorul unui vulcan, ce sa știm despre un Univers a cărui mărime nici măcar nu o putem concepe, atît este de vast!

| RAY a răspuns:

De unde știi tu ce urmează?

| sierra1 a răspuns:

"se poate observa "doar" 4% din Univers"

GRESIT, nu se cunosc dimensiunile universului!

| EliLeli a răspuns:

Oh, esti pe langa rau.

| Pocait01 a răspuns:

Interesant cum oamenii dau tot ce pot să vadă cât mai departe și mai clar în spațiu, dar nu și în Pământ, locul unde Biblia spune că există "viață"(demoni).

| pombar a răspuns:

Convingerile tale, care ti le-au creat altii, sunt cea mai de sus treapta a valorii puterii tale, crezi ceea ce vrei sa crezi, desi adevarul este in tine, tu singura il afli