| MrXdVlad a întrebat:

E adevarat ca din Area 51 pleaca avioane fara destinatie pe ele?(de exemplu virginity america care face curse in afara americii)dar pe cele de la Area 51 nu scrie nimica! Cine imi poate spune ce-i cu locul acela? Ofer funda pentri informatii sau site-uri cu aceste discutii...

Răspuns Câştigător
| Claudiu_2523 a răspuns:

Salut, la Area 51(Dreamland) sunt testate diferite sisteme de zbor si nu cred ca prea multa lume iti poate confirma o firma de zbor sau o linie aeriana solicitate de tine in cazul de fata Virginity fiind o linie aeriana comerciala. Acum sa trecem la la detalii, in acel loc se dezvolta armament de asalt, chimic, biologic si atomic precum si aparate de zbor cu sisteme de propulsie mai putin conventionale cum ar fi amplificatoarele gravitationale care se spune ca ar fi rezultatul cercetarilor inversate de pe aparate de zbor extraterestre prabusite sau posibil doborate de fortele aeriene americane(USAF). Pentru a fi testate aceste dispozitive aveau nevoie de un loc mai ferit de aceea Area 51 a fost aleasa fiind un mediu in care securitatea este usor de intretinuta. In prezent acolo se spune ca se testeaza asa numitul Stealth Blimp o denumire oficiala ar fi TR-3B conceput de Northrop Grumman care au dezvoltat si renumitul bombardier sub forma de aripa B2-Spirit sau dispozitivul corporatiei Lockheed Martin SR-91 Aurora care foloseste un sistem de propulsie nuclear de tip pulsar. Mentionez ca toate aceste lucruri nu exista (oficial) dar conform cercetatorilor din acea zona acolo dunt testate lucruri care iti depasesc imaginatia de aceea pana si pilotii din acea zona o poreclesc Dreamland (Taramul de Vis) expresie care a fost adoptata ca si nume de cod. Area 51 are o securitate foarte bine dezvoltata de aceea in jurul perimetrului nu a fost construit un gard datorita sistemelor de supraveghere de tip audio/video cat si senzori termici care detecteaza orice miscare in jurul perimetrului marcat cu niste jaloane portocalii la incalcarea caruia fiecare persoana care il incalca isi pierde orice drept chiar si acela de a fi incarcerat fara a fi supus unui proces deasemeni este autorizata FORTA MORTALA. Desi cineva destul de indraznet incat sa treaca de acele jaloane pentru a isi satisface curiozitatea ar mai avea de mers cam 50 Km pana a apuca sa vada ceva din acea instalatie militare. Intrebarea este s-ar merita sa iti risti viata?

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Virginity e in capul tau, baietas.Compania aeriana se numeste Virgin, e sustinuta de un debil care a vrut sa poposeasca si pe Luna, i-am uitat numele.Conspiratii legate de Area 51 sunt destule, dar de avioane nu stiu sigur.Insa te pot asigura ca increngatura intre Area 51 si Roswell e clara, cele doua locuri fiind si foarte aproape. Speculatiile legate de Area 51 nu sunt asa de nefondate pe cum ar zice "oamenii realisti, ce nu cred in astfel de povesti de copii". Ceva se intampla acolo.Citisem de curand cum americanii ar fi descoperit chiar o vimana in Afghanistan; Area 51 e locul perfect pentru a dosi astfel de evenimente sau obiecte.Sa fiu succint, in Area 51 se ascund niste lucruri ce se afla printre cele mai mari secrete ale lumii.Restul sunt in bibliotecile Vaticanului, la Opus Dei si Fratia Sionista. Poate si la Pentagon sa fie cateva.

| MrXdVlad explică (pentru Dumnezău):

Ce este aceea o vimana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zona a fost inchiriata extraterestrilor de americani. Nu stie nimeni ce se petrece acolo, e strict secret si cine reuseste sa se strecoare si filmeaza, sau fotografiaza ceva, e killerit de CIA big grin

| victorandrei a răspuns:

"pleaca avioane fara destinatie pe ele", celelalte au destinatia scrisa in frunte? laughing)
Se presupune a fi un loc SECRET pentru diverse teste. Scurt si la obiect

| iKronstadt a răspuns:

Virginity America Airlines? laughing Da-mi un nr. de contact, ca vreau sa-mi petrec restul vietii cu steward-esele de pe avioanele lor. Imi fac abonament pe viatawinking

| KingCobra a răspuns:

Am citit raspunsurile si sincer sunteti atre amuzanti. Vimanas: OZN(obiect zburator neindentificat). rolling on the floor

| nexus9710 a răspuns:

In zona 51 americanii ii invata pe extraterestri sa vorbeasca engleza laughing)

| Raduccu a răspuns:

Da ma si pe langa toate astea mai sunt si unicorni. Sunt foarte prietenosi daca vrei vreau-nu da-mi mesaj. Nu mai zic de extraterestrii de acolo ii iei la kg!