| SebyBoss a întrebat:

E adevarat ca in 2012 va veni sfarsitul lumii? Dau funda la cel mai concret raspuns si detaliat (mai exact in ce zi).

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
26 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

In ziua de 12. 12. 2012, ora 12 si 12 sutimi, 12 miimi, 12 milionimi si 12 miliardimi de secunda fix. Mai exact decat ai cerut, fundoaca grasa vreau.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sfarsitul lumii, trebuie sa recunoaste si e un lucru sigur ca VA FI dar nu stie nimeni dar absolut nimeni de pe pamant cand va fi si cum va fi.Precum scrie in Sf.Scriptura numai Dumnezeu, numai Tatal stie ziua si felul Apocalipsei, restul nu. Ziua aceea va veni ca un fulger, cand nimeni nu va sti.Tot in Sf.Scriptura scrie.Planeta aceasta nu poate trai pana la nesfarsit, orice inceput are si un sfarsit dar noi nu stim data sfarsitului.
Asta cred eu si nu numai eu.
Numai bine

| cristi202 a răspuns:

In ce zi? Probabil pe 30 sau 31 februarie. Cu siguranta atunci, pentru ca pina acum s-a tot spus in istorie ca va veni sfirsitul intr-un anumit an, si iata ca inca nu a venit.happy

| thealchemist a răspuns:

Eu stiu numai ora, nu ziua. sorry.

| Pomar a răspuns:

Si in 2000 se crdea ca va veni sfarsirul lumii...totusi de data asta treaba sta putin altfel fiindca asta se deduce din calenadrul mayas care au fost un popor foarte dezvoltat pe partea asta cu preziceri si cu studierea cerulu in plus sunt si studii stintifice care sunt de acord ca se va intampla ceva atunci. Data este 21.12.2010.Totusi 99% nu se va intampla nimic fiindca multe sunt interpretari iar sansele sa se intample ceva catastrofal sun extrem de mici mai ales ca nu exista nici o dovada concreta big grin

| marius577 a răspuns:

Nu are mai mult de 11 luandu-ma dupa poza lui.

| KoKo56 a răspuns:

Mananca si ei o paine...

| abs a răspuns:

Citeste BIBLIA si ai sa vezi detaliile acolo;) sau uitate la asta
http://www.youtube.com/watch?v=SC72jgmai1U si celelalte 6 parti

| nirvana7 a răspuns:

Prostii.Vedeti-va de viata voastra cat mai frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai de pui intrebarea asta? 3 ani? numai cei mici intreaba astfel de lucruri, tu trebuie sa crezi tot ce ti se spune? Dacaeu iti spun ca sfarsitul lumii va veni peste 2 ore, 53 de minute, 25 de secunde si 4 sutimi, ma crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intro zi cu doua dimineti.atunci va cheri lumea. dar numai lumea ta va cheri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai vazut filme, documentare sau ai citit despre asta si despre prezicerile lui Nostradamus si inca te indoiesti, de ce ne-ai crede pe noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitee` euu nu stiu de ce se zice ca in 2012 pentru ca se zice ca numaruu` 12 este perfect deoarece sta inaintea numarului` 13, despre care se zice ca este malefic...nu radeti ca`eu am citit chestia asta intr-o enciclopedie: Enciclopedia fenomenelor paranormale parca se numeaa`. Pai unii zic ca va fi in 21. 12. 2012... uitee ` mah ca, contine DOI de 12, ceea ce inseamna ca este un numar perfect in totalitate, de ce ar veni sfarsitu` lumii atunci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh vrajeala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eeee sfarsitu lumi eu nu cred in asa ceva oh go on asa au zis si in 2000 si tot na venit nimic nime nu pote prezice cand va veni sfarsitu lumi numai Dumnezeu stia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat

spun ca in 2012 pe Pamint vor veni extraterestrii ei acum sunt pe drum, ei is de pe planeta Nubiru
nu stiu pentru ce vor veni sper sa ne salveze ca in 2012 se va schimba clima adica cutremure tsunami etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi nu vom sti niciodata.doar dumnezeu stie daca va veni sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va fi ma nici un sfarsit ce vrea dumnezeu va fi daca nu nu va fi

| RoxannaST a răspuns:

NU, e o mare prostie.

| ioana_7606 a răspuns:

Sunt foarte multe teorii in legatura cu 2012, chiar foarte multe.Nimeni nu stie si oamenii de stiinta se pot insela sau poate nuthinking, Dumnezeu stie totul noi nu avem de unde, sau speculat multe lucruri cum ar fi ca Romania va fi ferita de sfarsitul lumii si bucurestiul va fi un nou ierusalim. e interesant.Sau ca vor venii extraterestrii si ne vor salva, ducandu'ne pe alta planetalaughing nu stiu... e ciudat. Sunt multe teorii.
Sper ca te-am ajutat.

Pa, pa!

| ioana_7606 a răspuns:

Ziua este 21. 12. 2012

| HeathLedgerForever a răspuns:

Fiecare dintre noi ar trebui sa credem in Cuvantul Domnului. Nu sa ne luam dupa chestiile acestea de la tv. Nimeni nu stie nici macar Fiul ci doar Tatal Ceresc Va Sti cand este momentul. Asta poate fi si in acest moment, nu noi stim, intr-adevar suntem speriati. Dar in acest moment nu putem face decat sa ne RUGAM pentru pacatele noastre si a intregii lumi pentru ca toti suntem pacatosi. BAGATI la minte ce va spun! Ca nu degeaba zic...

| EllaGirl97 a răspuns:

Nu e adevarat

| zzuzu_8398 a răspuns:

Aduceti-va aminte cum ziceau inainte laughing In anul 2000 vine sfarsitul lumii! uite ca a trecut anul 2000, uite ca au mai trecut 10 ani de atunci si nimic... Nimeni nu stie cand e sfarsitul lumii

| Adelin_4127 a răspuns:

Probabil ca nu cred ca este doar o minciuna dar nu as vrea sa fie adevarat sunt tanar am 13 ani am toata viata inainte sper ca nu se va intampla

| LameNoirEnfer a răspuns:

Nu exista dovezi concrete, doar speculatii care, de multe ori, sunt irelevante. Faptul ca acel calendar maya se sfarseste in 21. 12. 2012 (aceea este data presupusa) poate fi rezultatul multor motive. Putea la fel de bine sa se termine si in 02. 08. 2001 (aleasa la intamplare). Deci, eu unul sunt sceptic in ceea ce priveste acest lucru. Oricum, nu spun ca este imposibil.