| ByancaSonya1992 a întrebat:

Sfarsitul Lumii va veni in 2012?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni negresit, dar numai Dumnezeu stie ceasul si clipa, nici ingerii si nici Fiul.Traim vremurile sfarsitului.

| Silviuloan a răspuns (pentru EmaS):

Of am dat acelasi raspuns... cand am raspuns nu era nimic...sad

28 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Sa speram ca da.

| Hombre a răspuns:

Dupa cum ai dat funda esti dusa la fel ca Ema, oricum mai ai putin de trait la ce iti mai trebuie minte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Hombre):

De fapt ai dreptate creierul la fel ca orice organ imbatraneste mai repede daca nu il pui la treaba, ori va tampi de tot ori va muri

| ByancaSonya1992 explică (pentru Hombre):

Hombre, esti cam nesimtit/a si nerusinat/a. Oricum, nu imi pun mintea cu una ca tine, se vede ca tu esti cea dusa de aici.

| ByancaSonya1992 explică (pentru RAY):

Esti frate cu ia? Las-o, ca minciuni poate sa zica, ca ea sa iasa cea mai buna, dar fii sigur, o sa fie ultima!

| ByancaSonya1992 explică (pentru anonim_4396):

Asa-i ca e cam dusa si fara minte! O sa moara ea, ca a blestemat. Las' ca ea e vrajitoarea!

| RAY a răspuns (pentru ByancaSonya1992):

Poftim?

| Hombre a răspuns (pentru ByancaSonya1992):

Bine era sa-ti pui mintea cu mine, problema e, care minte?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Pace.
Apocalipsa mayasilor este de fapt sustinuta prin niste calendare antice.
http://www.infocrestin.com/%E2%80%9Esfar%C8%99itul-lumii%E2%80%9C-se-amana/

http://www.infocrestin.com/......brie-2012/

Aceasta "oprire" brusca a calendarelor eu cred ca s-a facut din motive intemeiate, adica, ori li s-au terminat piatra, ori nu avea rost sa mai faca calendare pentru inca cateva mii de ani.
O zi buna.Si,nu crede toate prostiile.

| BeastMaster a răspuns:

Daaa...o sa vina...du-te si ascunde-te de acum sub pat caci daca nu ai observat suntem in 2012 si in orice moment o sa inceapa sa ploua cu nicovale.
Bai fetito, ti se pare ca suntem noi telepatici sa stim?!

| ByancaSonya1992 explică (pentru BeastMaster):

Eu, am spus ca nu cred. Cel mai bun prieten al meu crede in astea! Hai, ma nu-ti bate joc!

| RAY a răspuns:

Peste 5 miliarde de ani va vi sfarsitul

| DyNo a răspuns (pentru RAY):

Corect, atunci cand soarele nostru se va stinge, dar pana atunci sa speram ca o sa fim mai evoluati si vom putea parasii planeta pentru a ne stabilii in alta parte.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu.

| DyNo a răspuns:

Nu va veni nici un sfarsit in 2012 si daca va fi cumva un ''sfarsit al lumii'', va fi din cauza celor care timp de 15 secole au tras omenirea in jos, se stiu ei prea bine.

| ByancaSonya1992 explică (pentru DyNo):

Ce poza draguta ai! Sa stii, ca se zice ca sa descoperit un nou calendar mayas si sf. lumii vine in 3036!

| DyNo a răspuns (pentru DyNo):

Oh, merci! Nu v-ati invatat inca minte? S-a mai zis de atatea ori ca vine ''sfarsitul'' si a venit din parti!

| 1Mihai1 a răspuns:

Numai Dumnezeu ştie.

| Silviuloan a răspuns:

Semnele sfarsitului sunt aproape, dar nimeni nu stie nici macar ingerii din cer, ci doar Domnul Iisus Hristos.

| Kremlin a răspuns:

Da,să te ascunzi în beci. Stai acolo până vin să îţi dau semnalul.

| ByancaSonya1992 explică (pentru Kremlin):

Poate vine moartea sa te ia.

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumi. Si stai linistia ca nu vine in 12.12. 2012 cum auzi la televizor.

| SaberSlashS a răspuns:

Nu,doar ca le-a fost sila maiasilor sa continue calendarul

| crisbens33 a răspuns:

Doar dumnezeu stie

| VineSoarele a răspuns:

Va veni atunci cand Romania va castiga campionatul european de fotbal.
Adica nu prea curand.

| ByancaSonya1992 explică:

Eu sincer nu cred