| TwEEty_9286 a întrebat:

Ce credeti voi despre anul 2012? sfarsitul lumii sau un nou inceput? funda la cel mai detaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| DSGline a răspuns:

Sincer eu nu cred in asta dar MAYASI au fost cei mai bun prezicatori. Mai demult au crezut ca 1996 si 2000 vor fi ultimi ani al omeniei dar vezi tu cuma suntem in 2011 deci sfarsitul lumi n-a fost nici in 1996 sau 2000!
Si daca chiar ar fi sfarsitul lumii noi n-am putea face nimic deci n-are rost sa iti faci griji...
Eu am vazut filmu 2012 dar na totusi...

Funda?

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu cred ca va fi nici inceputul, nici sfarsitul!
va fi un an ca toti ceilalti happy

pa-pa

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Hai ma, numai ca unii au facut un film ca sa castige bani, nu inseamna ca trebuie sa-i credem. Cum ti-am mai zis viata bate filmul!

| Static a răspuns:

Asta cu sfarsitul lumii sau un nou inceput a spus-o nu stiu care pe un program TV dar am uitat pe care si cine. Ma rog, eu una nu stiu ce sa cred, adevarul este ca doar Dumnezeu decide afrasitul lumii, insa pe mine una ma cam sperie fenomenul cu pasarile moarte, pesti si crabi. _.

| XoXzY_6216 a răspuns:

S-a scris mult despre profetiile Maya legate de sfarsitul lumii in 21. 12. 2012. Chiar in aceasta zi, se sfarseste calendarul lor, vechi de 5. 000 de ani.
Potrivit acestor reprezentanti ai civilizatiei antice, catastrofa ar putea fi evitata cu ajutorul unor artefacte misterioase lasate de extraterestri in diverse colturi ale lumii, conform teenproblem.net
Astfel, de la sfarsitul secolului al IX-lea, in diferite parti ale lumii, oamenii au inceput sa gaseasca cranii artificiale care au capatat numele generic de "cristale". Lucrul comun al acestora este ca tehnologia folosita la crearea lor este necunoscuta stiintei moderne. Conform civilizatiei Maya, aceste artefacte ar putea fi gasite atunci cand oamenii vor fi pregatiti sa accepte profetiile ascunse in aceste cranii...

| Gya_8215 a răspuns:

Sincer sfarsitu lumii e dat de Dumnezeu si e numit Apocalipsa...nu de savati psihopati... Dumnezeu ne-a creeat Dumnezeu a zis si cand va fi Apocalipsa.Eu nu cred oameni care au idei trasnite pe baza unor date inutile.Cred in Dumnezeutongue

| MikeAlexis a răspuns:

Iar se repeta prastia asta de intrebre? la sfarsitul anului 2012 o sa fie revelionul.

| Emmm203 a răspuns:

Buna!
Eu am vazut un film pe nume2012.Acolo era sfarsitul lumii. Dar mie toti imi spunc ca nu poate fii adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand maiasii nu au mentionat nimic despre sfarsitul lumii, ei au fost cei mai mari "clarvazatori"dar faptul ca nu au putut vedea mai departe nu inseamna sf lumii, inseamna o schimbare sau inceputul unei schibari cum ar fi schimbul polilor magnetici. Un proces ce ar dura mii de ani si cica 2012 e inceputul.De asemenea soarele intra in perioada de maxima activitate dar pamantul a mai trecut prin asta deci n-ai de ce sa-ti faci griji.