| Awkesna a întrebat:

E adevarat?
Daca te ungi pe picioare cu ulei de masline te faci mai flexibil? Am auzit in urma cu vreo 2 ani.
Funa pentru primul raspuns corect si amanuntit

Răspuns Câştigător
| lauru a răspuns:

Este adevarat ca "practica il face pe maestru", adica e nevoie de exercitii care flexibilizeaza incheieturile si ligamentele, dar mai este adevarat ca sunt si adjuvanti pentru aceasta.iti dau doar 2 solutii f bune care te vor ajuta, insa tine minte ca sunt adjuvanti si ei te ajuta doar daca sunt folositi pe langa exercitii:bea in fiecare zi cate o cana de lapte in care ai amestecat o lingurita de sofran(fiindca sofranul e foarte scump il poti inlocui cu succes si cu aproape aceleasi efecte cu turmeric) si al doilea:in uleiul de masline de care vorbeai dizolva niste sare(este f important sa cauti sare mare, grunjoasa, neiodata.se gaseste mai greu dar se gaseste, pentru muraturi), sau pune pur si simplu sare in niste saculeti confectionati de tine din materiale naturale(in, bumbac) pe care ii legi in zonele pe care vrei sa le ai flexibile si bineinteles in toate aceste cazuri exercitiile de care vb mai sus sa nu lipseasca.iti doresc succes.

4 răspunsuri:
| Eva a răspuns:

Probabil ca da. Cred ca asa reusesc unii sa faca spagatul laughing

| kuka a răspuns:

Flexibilitatea o dobandesti prin sport, cred ca iti face doar pielea mai flexibila, atat.

| sefu_7575 a răspuns:

Pentru a-ti prepara propriul tratament cu uleiuri esentiale ai nevoie de... Un tratament de urgenta ar fi sa masezi unghiile cu ulei de masline sau cu continutul unei capsule de vitamina E. Astfel unghiile vor fi mai flexibile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am incredere pentru flexibilitate in nici un tratament fie el pentru uz extern sau intern.Singurul tratament in care cred cu adevarat este sportul la greu.Mai vad shopinguri pentru vinzarea tuturor inventiilor neghioabe pentru slabit, pentru unguienturi ce iti ia durerea cu mina etc, etc si ma intreb;-Chiar sint oameni sa creada tot felul de neghiobii si arunca bani pe ele?