| Dalmore a întrebat:

E posibil sa ti se schimbe culoarea parului si a ochilor din copilarie? De exemplu de la blond, ochi albastri sa treci la brunet, ochi caprui, ten inchis la culoare?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Parul da. Eu eram blonduta cand eram mica, acum am parul saten inchis, doar la soare se mai vad ceva reflexii blonde.
Si ochii se pot schimba foarte putin da doar ca nuanta, adica sa-i ai un albastru si apoi altul si asta cand esti foarte mica, de la albastru la caprui clar nu trece.

| RoCkKiD a răspuns:

Da, se poate.

E valabil doar in cazul copiilor cu origini caucaziere pentru ca se nasc cu o cantitate mai mica de melamina, multi dintre ei nascaudu-se cu ochi albastrii (la asiatici si africani nu se manifesta). Pe la 1-3 ani culorile se stabilizeaza si vei vedea ce culoare vor avea ochii.

Pe masura ce copilul creste si productia de melamina ajunge la cote normale culoare ochilor si a parului se va inchide.

Multi bebelusi par ca nu-s ai parintilor la prima vedere, dar in timp culorile revin unde ar trebuis a fie happy

| Sonia822 a răspuns:

happy NU! Culoarea ochilor nu se schimba, doar usor a parului. De la blond deschis la blond inchis, de la blond inchis la saten. Si tenul doar daca ai stat toata vara la prasit in vie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aveam parul foarte deschis la culoare, aproape blond, cand eram mic, iar acum îl am maro închis

| CdeMetal a răspuns:

Culoarea parului poate sa se schimbe, mai poate sa devina si drept dupa ce a fost cret, cat si culoarea pielii, dar de ochi nu am auzit.
Eu cand eram mic aveam tenul foarte inchis cand stateam la soare si ma bronzam, eram si cret, am fost numit pui de tigan de cateva ori, in gluma.

| GirlOnline81 a răspuns:

Habar n-am cât de adevărat e, dar...

https://m.youtube.com/watch?v=YlJNLJHzf00

| Sindbad a răspuns:

Nu, atat de radical nu este posibil.
Se poate eventual la copii mici (sub un an) sau in decursul timpului d ela blond la saten dar nu la brunet. Iar ochii nu se schimba dupa un an