| anonim_4396 a întrebat:

E vreo diferenta intre calugarii catolici si cei ortodocsi?

8 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Nu, cu totii sunt niste capuse care freaca menta in manastiri pe banii nostri.

| Parintele a răspuns:

O freaca pe banii nostri pentru ca trebuie sa stii: cultele religioase primesc bani de la bugetul de stat la care noi contribuim.

| ka2 a răspuns:

Nu raspund celor care nu sunt logati!

| ciupy a răspuns:

Poi eu cred ca da : in primul rand unul e catoloc altul e ortodox, apoi dupa cum a spus nogod ei nu freaka menta pe banii nostri dar intr-un fel tot pentru ei fac ceva cu banii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imbracamintea cred si obiceiurile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manastirile sunt printre cele mai bogate entitati dintr-un Stat, faza cu modestia e pentru ochii lumii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.se roaga. sai ajute Dumnezeu sa-si stranga comori.In ceruri.pentru caunde este comoara omului acolo este si gandul lui.deci isi cauta folosul propriu.egoisti.si sunt foarte rai. cand ies in lume ne fura de prin buzunare, ne bat, se organizeaza in gasti de cartier, ne vand copii pentru trafic de organe, si fetele pentru industria sexului.ne cer taxa de protectie si umbla noaptea dupa atei toooaaata noaptea cauta atei sa le suga sangele.si manastirile ii acopera fiindca aduc bani.si le mai da si statul. umbla cu toale ultimul racnet, stau numai pe litoral vara, si la schi iarna.am vrea si noi sa intram in gasca lor da nu ne primesc.ba de fapt ne-ar primi ei cu draga inima da...si mai ales mananca mult astia domnule, mai ales in post.si am impresia ca adminii nu le da voie pe TPU.sunt rai tare.este o aglomeratie de calugari aici da nu-i lasa.saracii calugari.bietii de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este