| Dmesss a întrebat:

Efectul poate schimba cauza din care a provenit?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Conform principiului "unde dai si unde crapa" sau principiului "il bati la cap si-l doare-n fund", da.

| Flav a răspuns:

Eu nu stiu de astea, dar daca esti prost, prost ramai.

| Dmesss explică:

Daca nu se poate, atunci inseamna ca universul nu are posibilitati infinite, deci nu este infinit.

| dexro a răspuns:

Nu inteleg cum poti sa intrebi asa ceva...
Nu! cauza e una efectul e alta

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Nu.De exemplu, tu pui intrebari idioate si esti suspendat.Asta nu te impiedica sa n-o mai faci, dimpotriva.Iti faci alt cont si continui sa ne stresezi. Daca efectul ar fi schimbat cauza, te reprofilai!

| Carmen a răspuns:

Nu exista asa ceva...De exemplu,s-a produs un incediu cu victime.Din ce cauza? Din cauza neatentiei,unei iresponsabilitati. Efectul: pagube materiale, victime. Cauza lor ramane aceeasi: neatentia, iresponsabilitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.principiul este; cauza-efect.nu invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i prost mai Flav, asa-i el de la natura. Vorbim la general, nu?

Răspuns utilizator avertizat