| madaa a întrebat:

Emil Strainu: Cum as putea sa iau legatura cu el

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Vezi mesaj privat.

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Un saman in parlament... hmm, oare asta ne lipsea?

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Ce fel de legătură? o legătură de zarzavat? un snop de coceni e bun?

| madaa explică:

Este in legatura cu un saman pe care imi doresc sa il ajut este o persoana foarte desteapta corecta speciala din toate punctele de vedere si care ar fi buna pusa in parlament Credetima asa oameni nu intalnesti la fiecare colt de strada.veti auzi intr-o zi de aceasta persoana mai mult nu comentez

| madaa explică:

Multumesc.Chiar acum cateva zile am stat de vorba cu acea persoana si am observat ca este chiar foarte diferita dar nu inteleg de ce emil strainu nu aar ajuta un saman thinking

| traficanta a răspuns:

Cine'i ala?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin e-mail; acesta este afisat pe ecran atunci cand gen. vine in emisiune la Oreste si de asemenea, in timpul emisiunii de pe N24.
Da-mi voie sa te anunt ca vei fi dezamagita, mai mult ca sigur. Dom' gen. nu este nici pe departe ceea ce pare in cadrul imaginii sale publice. Dincolo de cortina lucrurile sunt mult mai putrede decat te-ai astepta... Dar nu vreau sa te fac sa renunti la cea ce ti-ai propus, te-am avertizat doar si atat. Nu-i vei starni atentia DECAT daca poate profita cu ceva de pe urma dumitale. Mai mult nu-ti spun caci nu am niciun drept sa ma amestec in treburile dumitale; si nici in ale lui atata vreme cat nu prejudiciaza interese publice, eventual pe acelea care tin de securitatea si apararea nationala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga madaa,

cine anume este persoana care merita sa ajunga in Parlament- gr.br. E.Strainu sau Samanul?
Un Saman nu ar accepta in niciun caz implicarea sa in politica. Samanii sunt mastrii ai transcedentalului, oameni capabili sa faca legatura intre material si celest- pentru aceasta ei trebuie sa caute regiuni izolate, unde nu actioneaza interferentele electromagnetice si alte emisii negative specifice regiunilor urbane pe care le cunoastem. Nu privesc cu neincredere problema cu samanul pe care il cunosti dumneata- avem multi oameni de buna calitate care sac in anonimat, ba chiar as spune ca TOTI oamenii de calitate se afla departe de luminile "scenelor publice". Gr.br.Strainu nu face parte dintr-o asemenea categorie, din pacate. Sa nu-ti inchipui ca-l va ajuta pe Saman sa promoveze cumva, etc- ti-am mai zis, inainte de toate trebuie sa te gandesti in ce fel il vei face interesat pe general, pune intereseul LUI inainte de toate daca vrei sa-l amesteci. Doar daca-i vei servi cu ceva interesele personale va catadicsi sa miste vreun deget si doar in masura in care-i satisfaci interesul cu pricina. Nu vad ce legatura ar putea avea Strainu cu un Saman veritabil...
In fine, daca tii neaparat il poti contacta prin e-mail la emisiunea acestuia de pe N24 sau cand mai vine pe la Oreste in emisiune.
Iti urez succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce!? Fara puncte, te dau dracu prostule, o sa vezi de ce! Zamolxe

| Cassia a răspuns:

Pt anonim, mi se pare ca esti in cadrul armatei, sau sri? ceva de genul dupa cum vorbesti.lasa fata sa vb cu emil, nu o mai influenta. MADAA, nu ai nimic de pierdut, n u cred ca omul acela e chiar cum spune, anonimul, contacteaza-l...

| Cassia a răspuns:

,, si nici in ale lui atata vreme cat nu prejudiciaza interese publice, eventual pe acelea care tin de securitatea si apararea nationala. ``

Clar... anonim. cu ce te ocupi? happy siguranta nationala.

| Ionescu_Florin_1967 a răspuns:

Draga emil sunt florin vreau sa vorbesc cu tine, ca reper str plopului. urziceni